Göz rengi değişimi (Animasyon)

Bu dersimizde göz rengimizi değiştircez (Animasyon)

Kullanmak istediğimiz resmi photoshop'da açıyoruz.Araç menüsünden Elliptical Marquee Tool(M) araçı ile gözlerimizin etrafını seçiyoruz.Sol taraftaki gözü seçtikten sonra sağ tarafta ki gözü seçmek için "Shift" tusuna basarak araçı kullanın.


Seçili alanı ayrı bir layer'a çevirmek için Ctrl + j kombinasyonunu kullanın.Gözler oalrak adlandırmış olduğum layerın 3 adet kopyasını oluşturuyorum gene Ctrl + J kombinasyonunu kullanarak.


Her bir göz layerının renklerini değistircez hepsinin renkleri ayrı olcak.Bunun için Image -> Adjustments açılır menüsünden Hue/Saturation(Ctrl + U) seçeneğini seciyoruz.


Tüm göz layerlarımızı Hue/Saturation(Ctrl + U) yardımıyla renklerini değiştirelim.Ardından Fill -> Edit in ImageReady seçeneğine tıklıyalım ve windows - animation penceremizi açalım.

Animation penceresinde frame ayarları aşağıdaki gibi olcak her yeni bir framede yeni bir göz layer'ı açık olcak orjinal resimle beraber.


Çalışmamızı Fill -> Save Optimezed As'dan .gif olarak kaydederek son veriyoruz.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar

  • Etiketler;
Çağlar Umut Tosun
Grafik Tasarım bölümü mezunu olan yazar, dört yıldır grafik tasarımla uğraşıyor. Şu sıralar desen, karakalem ve animasyon çalışmalarına da yoğunlaşmış durumdadır. <p>Çağlar Umut Tosun, Photoshop, Flash, Freehand, CorelDraw, Frontpage programlarını kullanmayı biliyor ve sitede bu programlar hakkında dersler yazıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Ben Feather vermeyi unutmusum, siz unutmayın. :)
kardes her ey hoş güzelde ben bu konuda baya acemiyim ve marque tool a tıklayınca kare yapıyo vee bben bunu gözün cevresini kaplıyacak şekilde nasıl dairesel yapacam? acıklarsan çok sevinirim.
valla bende hiç birsey yapamadım.. daha acıklayıcı olursa bende sevinirim
warning pixel were than 50% falan gibi bişey yazıyor ve seçmiyor gözü????
Ben yapmayı başardım açıklama için teşekkürler baya bi işime yarıyor verilen bilgiler..Tekrar tekrar teşekkürler
arkadaşiar zaten ileri yuzeyde bilen kişiler icin bu calişmalr cok acemiyseniz kitaplarni okuyun ozamn ne demk istedigini anlarsiniz.kardes eline saglik iyi olmus dedigin gibi fether verince dah güzell :)
merhaba arkadaşlar ya bişi dicem herşeyi çok güzel yapıyorum ama Save Optimezed As'dan .gif e gelince olmuyo beceremiyorum neden acaba anlamadım gitti yada biterde yanlışlık yapıo olabilirim tabi bu ihtimalde olsa gerek :-dusun:
bişey sormak ıstıyorum ya ben new yapınca acılan sayfa düz beyaz oluyo satranç tahtası goruntusu yok bu neyden kaynaklanıyo :( daha yenı kullanmaya basladım :(

Yukarı Git