Google 'bedava internet' dağıtmaya başladı

Google 'bedava internet' dağıtmaya başladı

Google'ın test aşamasında olan projelerinden Project Loon hayata geçti. Semalarda görülen balonlar internet dağıtacak.

 Google'ın internet erişimi olmayan bölgelere internet ulaştırmak için bir süredir üzerinde çalıştığı proje resmen hayata geçti. 

 Project Loon İlk olarak Porto Riko'da internet hizmeti sağlamaya başaldı. Söz konusu projenin hayat geçmesi ile Google, internetin ulaştırılamadığı bölgelere ücretsiz hizmet götürecek. Google, balon projesiyle dünya genelinde internete erişimi olmayan dört milyar insana ve özellikle de erişimi zor coğrafyalara internet erişimi sağlamayı amaçlıyor. 

 Şirket bağlantı ağını gelişmiş ülkelerde olduğu gibi milyarlarca dolar maliyetli altyapılar inşa ederek kurmak yerine gökyüzünden internet sinyali sağlayacak tenis kortu büyüklüğünde dev balonlarla temin etmeyi planlıyor. 

 

Kaynak: NTV
Şeyda İŞLER
Merhaba, 1994 doğumluyum. 2008 yılında lisede Web Programcılığı bölümünü kazanarak bu sektöre giriş yapmış oldum. Daha sonra İstanbul Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı okudum. Ordan İşletme Bölümüne devam ettim. Aynı zamanda Grafik ve Web Tasarım kursuna gidip eğitim aldım. Ve çok kısa Maya kursuna gittim ama bırakmak zorunda kaldım. Şu an kurumsal bir firmanın e-ticaret sitesiyle ilgileniyorum. Ve grafik işlerini yapıyorum.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git