Göbeği eritmeye hazır mısınız?

Eğer tablolardan oluşmuş bir siteniz var ise, bu yazıyı mutlaka okuyun. Siteniz bu yazı dizisinden sonra 40 kilo verecek ve iğne iplik gibi olacak.

Eğer tablolardan oluşmuş bir siteniz var ise, bu yazıyı mutlaka okuyun. Siteniz bu yazı dizisinden sonra 40 kilo verecek ve iğne iplik gibi olacak.

Tamamen CSS tabanlı oluşturulmuş siteler, tek kelime ile LEZZETLİ. Bunun örneğini sanırım Dave Shea, CSS Zen Garden ile tüm dünyaya ispat etti. Fakat buna rağmen, dünyadaki sitelerin belki de yüzde 95’i (eğer daha yüksek değilse), tablolar ile oluşturulmuş durumda.

Web Standartların yararlarını sıraladığım yazıyı isterseniz okuyabilirsiniz. Bu yazıda aynı şeylerden bahsetmek istemiyorum. Size bu yazıda tek bir yararından söz edeceğim CSS’in, o da, CSS bir HTML dosyasında birçok gereksiz ve "web anlamlılığı" içinde değersiz birçok elementi devreden çıkarıp, HTML dosyalarını ZAYIFLATMASI.

Tamam, gerçekçi olmak lazım. Tabloları kullanmayı çok iyi biliyorsunuz. Zaten su anki sitenizde tablolardan oluşmuş durumda ve CSS’i öğrenmek ya da tüm siteyi bastan CSS ile tasarlamak için zamanınız yok.

İşte size TEKLİFİM: Göbeği kemerin üzerine düşen, tablolu sitenizi, yalnızca 3-4 yazıda iğne iplik gibi yapacağım. Bunun için çok ağır bir diyet yapmanıza, antreman salonlarına gitmeye de gerek kalmayacak. Bütün yapacağınız, her diyette olduğu gibi KENDI KENDINIZE SOZ VERMEK. Bu "CSS diyeti", sitenizin yapısını bozmayacak. Siteniz yine tablolardan oluşacak ama en az 40 kilo verip, zayıflayacak.

Eğer kararlı iseniz işte yapmanız gerekenler:

- Bu yazı dizisini okumak (sanırım 3-4 bölümden oluşacak).
- Bu işe yalnızca tek bir sayfa ile başlamak. Tüm sitede ara-değiştir yöntemini kullanmamak. Örneğin ana sayfanız ile başlayabilirsiniz.
- Bu diyeti sitenize uygulamak için, yazıyı okuduktan sonra, sitenizle baş başa 1 saat harcamak.

Peki, kimler bu diyeti uygulayabilir:

- Sonuçlardan sonra heyecanlanıp kalp sorunu yaşamayacaklar.
- Siteleri tablolardan, fontlardan ve spacer giflerden oluşanlar.
- CSS’i biraz olsun bilenler ama tam olarak uygulamaya geçirmemiş olanlar.

Eğer hazırsanız, kollarımızı sıvayıp bu CSS diyetine başlayabiliriz. Bunun için benim ŞİŞMAN bir web sitesine ihtiyacım olacak ve bunun için harika bir aday buldum bile. Siz kendi ŞİŞMAN siteniz üzerinde çalışırken ben www.diyetmax.com sitesini zayıflatacağım.

Ne dersiniz? Hazır mısınız? Eğer hazırsanız, yapmanız gereken ilk antreman bundan sonraki yazıda başlıyor!

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Eveeettt, hazırım =) güzel bir yazı olmuş, yazı dizini de merakla bekliyorum (eğer bi yerlerde yazmışsan ve ben görmemişsem çok özür dilerim). Gerçekten css çok güzel sonuçlar çıkartıyor ama kullanmayı çok iyi bilene =) içinde bir çok güzellik ve kolaylık var.
hocammm siz göbeği möbeği bırakında doğru çalışan linkler koysanız derim hem bizede zaman kaybettirmemiş olurusunuz ayrıca yanlış anlamayın ama burdaki derslerin çoğu söylediğinz gibi değil ve çalışmıyorrrrr:sasir:

Yukarı Git