Gerekli WordPress Eklentileri

Bu yazıda her web blogu için kurulumdan sonra, tavsiye edilen WordPress Eklentileri hakkında genel bilgileri bulabileceksiniz.

Bu yazıda her web blogu için kurulumdan sonra, tavsiye edilen WordPress Eklentileri hakkında genel bilgileri bulabileceksiniz.

WordPress'inizi kurduktan sonra ihtiyacınız olan eklentileri teker teker aramanıza gerek yok. Gerekli olabilecek WordPress eklentilerini bir araya getirmeye çalıştım. Eklentilerin açıklamalarının altında indirme linkleri de bulunmaktadır.

İlk olarak küçük bir notla başlamak istiyorum. WordPress sürümlerinin içinde gelen Akismet eklentisi ile başlayalım. Birçok kullanıcı daha ne işe yaradığını bile bilmiyor malesef.

Akismet: Web sitenizi spam / gereksiz yorumlara karşı korur. Bu sayede gereksiz yorumlardan kurtulursunuz. Eklentiyi aktifleştirmek için buradaki adresten kayıt olarak ve API anahtarını kullanmanız gerekmektedir.
Eklentiyi İndir (http://wordpress.org/extend/plugins/akismet/)

All in One SEO Pack: Sitenize bulunan yazılar için özel olarak meta (başlık, anahtar kelime vs.) tanımlamanızı sağlar. Bu sayede arama motorlarında daha üst sıralarda yer alırsınız.
Eklentiyi İndir (http://wordpress.org/extend/plugins/all-in-one-seo-pack/)

Google XML Sitemaps: Web siteniz için sitemap - site haritası - oluşturmanıza yarar. Site haritanızı Google'a gönderdiğinizde yazılarınızın daha kısa sürede indexlenmesini sağlar.
Eklentiyi İndir (http://wordpress.org/extend/plugins/google-sitemap-generator/)

Benzer Yazılar Eklentisi: Web sitenizde yer alan bir yazının sitenizde bulunan konu ile alakalı alternatiflerini-benzerlerini sunar. Bu sayede ziyaretçilerin web sitenizde daha fazla vakit geçirmelerini sağlarsınız.
Eklentiyi İndir (http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/)

WP Pagenavi: Sitenizde bulunan sayfaları numaralama eklentisidir. Bu sayede ziyaretçiler sitenizi daha kolay bir şekilde kullanabilir. Arama motorları açısından faydalı olduğu söylenmektedir.
Eklentiyi İndir (http://wordpress.org/extend/plugins/wp-pagenavi/)

Contact Form 7 : Sitenize kolayca iletişim formu eklemenizi sağlar. Bu sayede ziyaretçilerinizle iletişim kurabilirsiniz.
Eklentiyi İndir (http://wordpress.org/extend/plugins/contact-form-7/)

Faydalı olduğunu düşündüğünüz eklentileri (açıklama + indirme adresleri) yorum yazarak iletebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle..

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 10 yıl önce
teşekkürler
eklentiyi etkinleştirdikten sonra panelde yer alan yönetim kısmında size o iletişim formuna ait bir kod parçası vermektedir. Bu kodu oluşturmuş olduğunuz sayfanıza HTML görünümünde eklemeniz yeterli olacaktır. İletişim formu ayarlarından eposta adresinizi kontrol etmeyi unutmayın ;)
• 9 yıl önce
All in One SEO Pack hakkında bir sorum var. uygulamayı yüklüyorum ayarları yapıyorum fakat sayfa,yazı,arşiv,kategoride uygulanmıyor. bunun için bir yere kod veya başka bir müdahelede bulunmam gerkir mi?

Yukarı Git