Geçişli ve Hareketli Kareler Yapmak

Bu dersimizde renk skalasına uygun geçişli ve hareketli kareler yapmayı öğreneceğiz.

Çalışmamızda kullanmak üzere yeni bir sayfa açıyoruz, ebatlarını siz ayarlayabilirsiniz.Bize çizim kolaylığı sağlayan ve hassas çizim için gerekli olan Grid (ızgara) çizgilerini görünür hale getirelim. View açılır menüsünden -> Show -> Grid

Yeni bir layer açıyoruz.Rectangular Marquee Tool(M) aracı ile bir kare çiziyoruz.Renk seçimi size kalmış ön (Foreground) ve artalan(Background) renk paletleriyle oluşturduğunuz kareyi boyayın.Buna benzer toplam 11'tane kare çizeceğiz aynı yöntemle, tüm kareler ayrı layerlarda olacak. Hepsinin rengi aynı olmayacak, karelerin sayısı arttıkça biz de renklerini açaçağız.(Flu)Fill -> Edit in Imageready seçeneğine tıklıyoruz. Windows -> Animation penceremizi açıyoruz.1. frame Shift'te basılı tutarak bir kez tıklayıp son frame tıklıyoruz, daha sonra animasyonun delayını(hızını) ayarlıyoruz.Fill -> Save Optimized As'dan .gif biçiminde kaydederek çalışmamıza son veriyoruz.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

selam yaa ben animatıon penceresını tıkladım ole framelr cıkmadı :sasir::uzul::uzul::uzul:
Tüm kutuları aynı layerda yaptıysan çıkmaz.Aynı layerda değil hepsini farklı layerlarda yaptıysan derse bir daha bak bir yerlerde yanlış yapmışsındır.
hepsı farklı layerlarda olucak arkadaslar ben denedım

Yukarı Git