Galaksi Topu

Bu derste galaksi topu yapıyoruz. Bildiğiniz top ama desenlerini galaksiden almış.

1) Yeni bir döküman açın, boyutu fark etmez. Renk paletini açmak için Ctrl+D'ye basın. Arkaplanı beyaz yapın, ya da hoşunuza giden başka bir renk de yapabilirsiniz.

2) Top yapmak istediğimiz resmi açalım. En iyisi filtre efekti kullanmaktır, örneğin ben bu top için tayfun (typhoon) efektini kullanıyorum.

3) Eliptical Marque (Dairesel seçim) aracı ile aşağıdaki gibi bir seçim oluşturun. Tam bir daire oluşturmak için SHIFT tuşuna basılı tutun.4) Layer'a sağ tıklayın ve aşağıdaki blending ayarlarını yapın.5) Görüyorsunuz, galaksiden fırlayıp gelen bir topunuz oldu, benim çalışmam aşağıdaki gibi:NOT: Ryan Trafford'un yazısından çevirdim.

  • Etiketler;
Siraceddin El
1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında sayısız projede yer aldı. 2002 yılında Sanalkurs.net'i kuran ekiptendir. Etkinlik.com.tr'nin de kurucularındandır. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Bu tür galaksi görüntülerinin bu programla yapılabildiğine inanamıyorum.Emeğinize sağlık sayenizde baya bir gelştirebileceğim kendimi.Teşekkürler
Galaksi topundan çok Hani Ülkerin Stars diye bir şekeri var ya ona benzemiş onun mavisi :D :gul: :D

Yukarı Git