Freehand de Kolayca Renkleri Değiştirin

Bu dersimizde Freehand'te renkleri toplu bir şekilde kolayca nasıl değiştirebiliriz konusunu ele aldık.

Bu dersimizde Freehand'te renkleri toplu bir şekilde kolayca nasıl değiştirebiliriz konusunu ele aldık.

Eğer gerçekten elinizde detaylı bir çalışma varsa ve renkler istediğinz gibi değilse, tüm o renkleri seçip onun yerine istediğiniz renkleri girmek hem çok zamanınızı alır. Hem de olası yanlış seçimlerden çalışmanız güzel görünmeyebilir. Tekrar değiştirmek bazen olanaksız olabilir de.

Freehand'teki "Replace " seçeneği ile var olan renkleri kendi renginize çevirebilirsiniz ve bunu her renk için deneyebilir, hem de zaman kaybetmezsiniz.

Örnekteki gibi bir çalışmamız var.
Renk paletimizde renkleri görüyoruz.Pembe yerine kullanacağımız renk için (mixer) renk paletinde bir renk karıştıralım.

Rengi sol clickle tutup renklerin bulunduğu yere atalım.Ama başka bir rengin üzerine bırakmayalım, o zaman var olan renk yeni rengimizi alır.Değiştirmek istediğimiz rengin üzereine sağ click yapalım. Replace'i tıklayalım:
Karşımıza bir kutucuk çıkacak,almasını istediğimiz rengi alt kutucuktaki listeden seçip OK diyoruz.

Ve desenimiz gördüğünüz gibi.. Tüm pembe renkler maviye dönüşmüş durumda

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Evet gerçekten harika . Tebrik ederim
SANALKURSLA İLK DEFA ÇALIŞIYORUM. bÖYLE BİR HİZMETE EMEÃİ GEÇEN BÜTÜN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM. iYİ ÇALIŞMALAR
çalışmaları çok hızlandıracak teşekkürler
freehand kullanmıyorum,ama güzel bir yöntem...Hızlanmak adına :kirp: Ders için teşekkürler,yeni derslerini bekleriz.
süper
ben bu dersi yeni öğreniyorum onun için sorum olacak.resim üzerinde sağa tıkladığımda replace seçeneği çıkmıyor ne tür resim olması gerekli bunu açıklarmısınız.
elinize sağlık ben Corel ciyimama frehand di de öğrenmek istiyorum denedim çok hoşuma gitti :sayenizde frehandi öğrenecem sağolun peki tram nasıl veriliyor
ya bu nasıl oluyor renkleri nasil degiştircez ?
find-replace seçeneği ile sadece renk değil, fontları, çizgileri, renkleri, overprint gibi elemanları da seçebilirsiniz. Hatta objeye bir isim verip sonradan başka bir bjeyle değiştirebilirsiniz. Bu bir kompleks grafik bile olabilir. Mesela. Defterdeki tüm kare çizgileri bir anda düz çizgi yapabilirsiniz. Saygı ve sevgiler
renk değişmiyo kardeşim şunu detaylı anlat
hocam < replace color> çıkmadı bende:-dusun: nerde bu yaww..:agla:
Öncelikle bu güzel dersleri hazırladığınız için teşekkür ederim. ben freeHand mx de yapılan bir logo da çeşitli renkleri olan logonun sadece bir kısmının rengini değiştirecem fakat renk değiştireceğim kısımları yani bölünmüş kısımları secemiyorum ve renklerini değiştiremiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.
İyi akşamlar. Bir sorum olacak size. Ben resmi açtığımda renk paletinde resim üzerinde renkler görünmüyor. Yapmam gereken nedir ? Teşekkürler !
replacceee color nasıl çıkcak çıkartamıyorum yardım lütfen
Hazırladığınız renkler eğer sağ taraftaki "Assets"kısmında görünmüyorsa önce renklerinizi ortaya çıkarın.üstteki menüde "Xtras"dan colors/Name all colors tıklayın..İşiniz üzerinde kullandığınız tüm renkler çıkar.Lütfen sağdaki Assets kısmındaki rengin yazısı (Örn:8c0m27m37k)üzerinde sağ tıklayın..Çizdiğiniz şekil üzerinde değil.Eğer orda tıklamanıza rağmen seçenek aktif görünmüyorsa ctrl+F basıp Find and Replace kısmında renkleri seçip chance tıklayın:kirp:
AYNI İŞLEMİ YAPTIM AMA OLMADI:(
evet yaaa lütfen u dersi ayrınıtılı anlatın çok acil lazım bu konu repalce penceresini acıom ama hiç bi renk deişmio :sasir:
olmadı renkler degişmiyor ben ilkönce degışmek istedıgım rengın üzerınde replace yapıyorum cıkan pencereden istedıgım rengı secıyorum degışmıyor bır sorun oomalı
bende yapamadm olmadı daha ayrıntılı anlatılsa cok iyi olur cünkü gerekli bi konu :uzul:
olmadı benimde:uzul:deişmio renkler daha ayrıntılı anlatılsn lütfen cok lazm.
olmuyor ya dedınızı yapotım olmadı
chance nerede
çalışma eğer vektörel bir dosyaysa bu denilen işlem gerçekleştirilebilir ancak..Yani dosya uzantısı ya fh yada eps olmalıdır.Jpeg vs dosyalar için bu seçenek görünmez arkadaşlar.

Yukarı Git