Fotoğrafın Yarısını Siyah Beyaz Yapmak

Fotoğraflarınızın yarısını siyah beyaz yarısını renkli yapmak için tıklayın.

Fotoğrafımızı Photoshop'ta açtıktan sonra Araç Kutusundan Rectangular Marquee Tool'u seçin.Daha sonra Araç Seçenekleri Paletinden Style'ı Fixed Size seçip genişliği fotoğrafınızın yarısı, yüksekliği ise fotoğrafınızla aynı değerde girin.Fotoğrafın yarısını seçili hale getirdik.Fotoğrafın yarısını seçili hale getirdikten sonra, Image > Adjustment > Black & White seçimini yaparak seçili bölgeyi siyah beyaz tonlarına çevirin.

Ctrl+Alt+Shit+B kısayolunu kullanarakta Black & White seçeneğini devreye alabilirsiniz.

Fotoğrafın yarısını siyah beyaza çevirdikten sonra ortaya beyaz bir çizgi eklemek için Edit > Stroke... komutunu seçin. Açılan pencerede aşağıdaki ayarları yaptıktan sonra OK tuşuna basın.Ctrl+D kısayolu ile seçimi iptal ederek işlemi tamamlayın.

  • Etiketler;
Hakan Çamoğlu
1983 İstanbul doğumludur. 1999 yılından bu yana web tasarımı/programlama üzerine çalışan Hakan Çamoğlu, halen 2004 yılında kurduğu ajansında işlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda özel eğitim merkezlerinde web tasarımı konusunda eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Vidobu.com kurucu ve ortağıdır. Flash, Dreamweaver ve Captivate konularında Adobe Certified Expert sertifikasına sahiptir. Vazgeçemediği hobileri ise fotoğraf çekmek ve gitar çalmaktır.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

çok kalay eline sağlık yaratıcılık budur
çok güzel oldu ellerinize sağlık...
eline saglık çok güzel olmuş.cs3 te derslerin devamını diliyorum.saygılar.
saol emeğine saglık güzel paylasım
ellerinize sağlık uyğuladım cok güsel oldu:D
ellerinize sağlık uyğuladım cok güsel oldu:D
ellerinize sağlık uyguladım cok güsel oldu:D

Yukarı Git