Flash'ta: Hareketli ve Farklı Bir Buton Yapımı

  • 23.666
  • 14 Mayıs 2007

Bu video dersle birlikte Flash'ta farklı bir buton yapma yolunu göreceğiz.

Bu video dersle birlikte Flash'ta farklı bir buton yapma yolunu göreceğiz.

Klasik buton stillerinden farklı olarak, butonun üzerine geldiğinizde yavaş yavaş hareket başlıyor, butonun üzerinden mouse'u çektiğiniz zaman birdenbire değil, yavaş yavaş hareket gidiyor.

Forumda en çok sorulan konuların başında gelen bu konuyu bir video dersle anlatmaya çalıştım. Sadece yolunu göstermek istedim, hayal gücü ve becerisi iyi olanlar daha farklı çalışmalar yapabilirler. Kolay gelsin.

Derste bahsi geçen kod:

on (rollOver) {
      gotoAndPlay (2);
}
on (rollOut) {
      gotoAndPlay (11);
}

 

Sirac El
1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında sayısız projede yer aldı. 2002 yılında Sanalkurs.net'i kuran ekiptendir. Etkinlik.com.tr'nin de kurucularındandır. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

abi indiriyorum cidden çok gelmişti bu soru... Saolasın
yalnız abi şu son planda kod yazarken 2 ve 11 rakamını neye göre yazdık?
2'yi yazdık, butonun üzerine gelince 2. kareye git. 11'i yazdık, butonun üzerinden mouse'u çekinde 11. kareye git.
Bence de çok yarayışlı bir dersti Emeğiniz için tşk..
siraceddin el abi bu animasyonla bi alakası yok ama senden yardım istiycem ben 17 yaşında bilg. öğr. öğretmen sınav için bi animasyon istedi(flashta)şöyle benim yapabileceğim kolay ama güzel bi animasyon gönderebilirmisinn lütfen şimdiden sağolll:uzul:
çalışmanız güzel inşallah bizde en az bu kadar güzel çalışmalar yaparız :kirp:
yaw ben mi yanlış yapıyorum bu dersleri hanginiz yaptı böyle yaw indirmek falan zaten işimiz başımızdan aşkın bide inen çalışmıyo yaw böyle bişi olamaz düzeltin lütfen memnun değilim ben şimdi nerede ders çalışıcam:dusun:sasir:
Çalışmıyor diyen arkadaşımıza: Bizde yüklü olduğu için fark etmemişiz sevgili dostum, divx codec yüklersen çalışacaktır. Google'da kısa bir arama sonucunda ücretsiz olarak divx codec bulabilirsin.
bunları video ders olarak koymak yerine anlatarak yazmanız daha iyi oluyor..ya da bana daha iyi geliyor öyle olması.daha verimli oluyo.
siraceddin el abi bende eror veriyo bütün kodlar hatalı diyo:agla:
güzel paylaşım
çok güzel bir ders... flash'ta sıfırın altındayım ama denemek istiyorum...
Hata vermez.
güzel anlatım sağol
Paşa iyi güzel de neden ekranı kasıtlı bir şekilde bulandırıyorsun ? Senin verdiğin dersler yeni başlayanlar için gerçekten çok güzel ama bu yaptığın mesleğine ve senin derslerini takip eden insanlara saygısızlıktır...
Anlatımınız gerçekten çok iyi... teşekkürler
ilk önce hocam elinize sağlık demek lazım. Divx codec yüklememe rağmen açılışında hata veriyor açmıyor. Diğer .avi oynatıcılarında ise sadece ses var. Bütün flashcılara kolay gelsin diyorum...
Teşekkürler güzel ders.Flash bilmeyen arkadaşların dersi anlamaları için slow motion kullanmaları lazım.Ayrıca kodlama yaparken verdiğin parametreler neye göreydi.Bunları dersi anlatırken belirtsen daha iyi olurdu...Ezberlemek değilde işin mantığı öğrenilmiş olurdu.
çok teşekkür ederim. sayfaya bir türlü dokunduğunda değişen hareketli buton yapamıyorum. işallah bu işime yarayacaktır. sağolun varolun. emeğinize ve elinize sağlık. ömürlü olun saygılarımla:gul:
Sağolasın Siracel abi.Çok güzel hazırlamışsın..
ne link var ne video. kaldırıldı mı ben mi göremiyorum hocam
Bende linki göremiyorum
Hocam ders gözükmüyor ?

Yukarı Git