Flash CS4 ve Yenilikleri

Bilenler vardır ama bilmeyenler için yeni bir haber Flash CS4 piyasada..

Bilenler vardır, ama bilmeyenler için yeni bir haber: Flash CS4 piyasada... Daha CS3'e alışamadan CS4 çıkması değişik bir duygu. Evet, şimdi soracaksınız, "CS4'te neler var?" diye...

Bence CS4 Flash kullanıcılarını bir adım öne çıkaracak ve Flash'ta bir hayli ilerleme kaydettirecek bir program. Çoğu Flash kullanıcısının, "hani şu eklenti de olsa ne güzel olurdu" tarzında yakınmalarına biraz merhem olacak bir program diye düşünüyorum.Kullanmaya başlayınca siz de anlayacaksızınız. Ben şimdiden memnunum. Flash CS4, ActionScript 2.0 ve 3.0'ı destekliyor. Alışılagelmiş timeline özelliklerinden biraz farklı, bunları ilerleyen derslerimizde anlatacağım.

Size bir iki örnek göstermek istiyorum. Öncelikle CS4'ü ön plana çıkaran yepyeni bir özellik; 3D ile cisimlere hakim olabilirsiniz.3D özelliğini kullanarak cismin x,y,z değerlerini değiştirip ayarlamalamar yapabilirsiniz. Diğer özelliklerden bir tanesi ise Bonetool.Bonetool ile cisimleri, örneğin insanlarda olan kol dirsek açma kapama yapısına benzeyen bir sistemi var. Resimlerden anlayacağınız üzere çok yararlı bir araç.Diğer bir özellik de Motion Editör. Bu editör sayesinde ister cismin üzerinden, istersek de Motion Editör üzerinden değişimler yapabiliriz.Evet arkadaşlar şimdilik bu kadar. Bir uyarı: Özellikle bu programla bir şeyler yapmak istiyorsanız ve sitenize bir şeyler yapıp kullanıcı çekmek istiyorsanız, bildiğiniz üzere Flash CS4, Flash Player 10 ile çalışıyor. Kullanmak isteyip de sitenize eklerseniz, uyarılarınızı ona göre yapmanızda fayda var.

İyi çalışmalar. Görüşmek üzere...

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 11 yıl önce
Bonetool aracı CS3 'te yok mu ?
• 11 yıl önce
ole kardes adamlar yapmıs dedirtiyo yanı baya güzel şeyler çıkıcak meydana:D
• 11 yıl önce
çok güzel bir Sürüm Sabırsızlıkla bekliyorum
• 11 yıl önce
ben daha cs3 ü yüklemedim yahu :hayret::hayret:
• 11 yıl önce
hımm gerçektende güsel bişey olcak galiba kesin indirrim ama peki ps 4 ne zmn çıkcak bilen warmı :D
• 11 yıl önce
ps den kastın photoshopsa onunda cs4 versiyonu çıktı
• 11 yıl önce
bone tool 3d max tan tanidigim kullandigim bir arac cok faydali:D

Yukarı Git