Fireworks ile Resim Renklendirme

Bu ders sonunda Fireworks ile siyah-beyaz resimleri nasıl renklendirebileceğimizi öğreneceksiniz.

İlk önce Fireworks 'te Siyah-beyaz resmimizi açıyoruz. (siyah beyaz resim bulmakta zorlanırsanız Google 'ın grafik arama motoruna "Grayscale Pictures/Images" yazabilirsiniz.Resmimiz açıldıktan sonra renklerde değişiklik yapabilmek için Filters > Other > Convert to Alpha 'yı seçiyoruz.Renklendirmeye başlamak için Araç Kutusundan Vektör > Pen Tool (yada klavyeden P tuşu) 'u seçerek renklendirmek istediğimiz alanı dekupe etmeye (seçmeye ) başlıyoruz.Dekupe tamamlandığında alttaki Properties ekranından istediğiniz renk, doku vb. gibi seçebilirsiniz. Ayrıca seçim keskinliğini gidermek için Properties panelindeki > Edge > Feather da uygulayabilirsiniz. Gradient uygulayarak reknk geçişide sağlayabilirsiniz. Renklendirme seçimi bittikten sonra seçtiğiniz bölge renklenecektir.
Sağ taraftaki Layers paneline dikkat ederseniz Path katmanının (renk kısmı) resiminizin üstünde olduğunu görürsünüz. Şimdi bu path katmanını fare sol tuşu ile resminizin altına sürükleyin. Hepsi bu kadar. Sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.
Bundan sonra yapacağınız her renklendirmenin mantığıda renk katmanının asıl resmin altında olması şeklinde olmasıdır. Ayrıca, renklendirme katmanınız ayrı bir katman olarak atandığından, bu katmana istediğiniz gibi stiller yada efektler ekleyebilirsiniz.

Kısa sürede yaptığım bir çalışma :İyi çalışmalar.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Çok Güzel ve Faydalı bır bılgı olmuş. Teşekkur ederım.
(S)(ü)(P)(E)(R)
süper otesi:d:d:kirp:
Çok güzel olmuş.Teşekkürler
corel draw da daha basit bu işlem.
cok guzel bir calişma..
Süpermiş :=)
harikaa olmşş emeğinize sağlkk :kirp: : )))
yha güzel olmuş, bize bu işler kolay geliyor artık ama flash dersleriniz daha güzel ben bira onlara bakayım onlar daha çok işime yarayacaktır:gul:!!1 Sizede heppinizee başarılar diliyorumm İyii çalışmalar:gul:
tşkler güzel olmus elinize sağlık
emeğinize sağlık teşekkürler :D
Bişidiicem ama anlamadım :(:S:uzul::agla::hayret::sasir:
Çok Teşekurler :-dusun:
güsel bi çalışma tuttum:D
güzel
mükemmel ötesi:D:gul:
harika
yapmayı başardım cok faydalı bi şey oldu tşkrler :gul:

Yukarı Git