Excel Sayfaları Görünüm Şekilleri

Excel çalışma sayfasının boyutlarını yazdığınız yazınızın A4 kağıdında veya seçmiş olduğunuz sayfa ebatında nasıl göründüğünü görmek için ne yapmamız gerekiyor?

Excel çalışma sayfasının boyutlarını yazdığınız yazınızın A4 kağıdında veya seçmiş olduğunuz sayfa ebatında nasıl göründüğünü görmek için çalışma sayfasında GÖRÜNÜM Menüsünden ÇALIŞMA KİTABI GÖRÜNÜMLERİ Kısmından:

NORMAL: Çalışma sayfamızın excelin standart olarak gözüktüğü şekli,
SAYFA DÜZENİ : Sayfanızın boyutuna ve ayarlamış olduğunuz sayfa yapısına bağlı kalarak sayfalarınızın boyutlarına göre gösterim şekli,SAYFA ÖNİZLEME : Yazmış olduğunuz sayfanın ççıktı almadan önceki son konrolerini yapmanızı ve yazılarınızın sayfadan taşıp taşmadığını görmenizi sağlayan görünüm şekli,ÖZEL GÖRÜNÜM : Kendine Özgü ve sürekli belli bir standartta görünümde kullanmak için kendi stilinize göre bir görünüm kaydetip kullanabilirsiniz.

TAM EKRAN : Çalışma sayfanızın Tam ekran olarak görünmesini sağlar. Tam ekran dan çıkmak için ESC tuşuna basabilrisiniz.seçenekleri ile sayfamızın görüntü şeklini değiştirmemiz mümkündür.

Başarılar Dilerim.

  • Etiketler;
Bilal Özdemir
Aslen Eskişehirli olan yazar 2006 Yılından bu yana ticari bir firmada İdari İşler Müdürü olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

güzel olmuş başarılı ama standart bi görünüm olsaydı daha rahat anlayabilirdim,teşekkürler...

Yukarı Git