Etkili Bir CV İçin Gerekli Olanlar

İnternette gezerken özellikle de bilgisayar ve bilişim sistemi mühendislerinin işine yarayacak İngilizce bir sayfa buldum. Bu sayfa içinde Niniane Wang tarafından yazılmış etkili CV için dikkat edilmesi gerekenler başlığı altında birkaç madde yer alıyor.

İnternette gezerken özellikle de bilgisayar ve bilişim sistemi mühendislerinin işine yarayacak İngilizce bir sayfa buldum. Bu sayfa içinde Niniane Wang tarafından yazılmış etkili CV için dikkat edilmesi gerekenler başlığı altında birkaç madde yer alıyor ve paylaşmak istedim.

Öncelikle kimdir bu Niniane Wang? Kendisi Google Software bölümünde programlama ve geliştirmeci olarak çalışmış birisi. Ve bize verdiği nasihatler ise şu şekilde:

1- Yaptığınız işin teknik olarak detaylarını yazınız. Örnek olarak site yapıyorsanız kullandığınız programlama dilini ve sistemin yapısını teknik olarak açıklayınız.

2- Yaptığınız işin gereksiz kısımlarını anlatmaktan kaçının. Gereksiz ayrıntılara yer vermeyin.

3- İşlerinizi gerçek örneklerle anlatın. Onu yapacağım bunu yapacağım, kâğıt üzerinde ya da sözde konuşmalar üzerinde durmayın.

4- Projede yer alıyorsanız projeyi ve bulunduğunuz statüyü açıklayın. Örnek olarak tasarlanan sistemde kod geliştiriciyseniz bunu belirtin ve yaptınız eklentileri belirtin.

5- Yalan söylemeyin.

Kıssadan hisselerimizi alalım. Yazının orjinali için buraya tıklayınız.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

süper bilgiler tesekürler
Örnek cv hazırladıysan paylaşabilirmisin,teşekkür ederim..
yukardaki gibi bir CV gerekten işe yarıyor.(STAJ çalışmamı hiçbir torpil olmadan normalde lise öğrencilerini Stajer olarak almayan [Birpa A.Ş]' de yapmamı sağladı)

Yukarı Git