Ekran Ayarları

Ekranımızın bizlere zarar vermemesi için 3 püf noktayı öğrenelim...

Evet arkadaşlar, oldukça kolay.. Şimdi dediğimiz gibi 3 tane püf nokta var. Bunlar sırasıyla:

1-Ekran Çözünürlüğü
2-Renk Kalitesi
3-Ekran yenileme Sıklığı

Şimdi sıra bunları nasıl ayarlarız..

1- Ekran Çözünürlüğü: Masaüstünde > Sağ Tıklayın > Özellikler > Ayarlar > Ekran çözünürlüğü diyerek buradan çözünürlük ayarını yapabilirsiniz..

2- Renk Kalitesi: Masaüstünde > Sağ Tıklayın > Özellikler > Ayarlar > Renk Kalitesi diyerek buradan ayarlayabilirsiniz. Bu ne kadar fazla olursa renkleri canlı bir şekilde görürüz..

3- Ekran yenileme Sıklığı: Masaüstünde > Sağ Tıklayın > Özellikler > Ayarlar > Gelişmiş > Monitör > Monitör Ayarları > Ekran yenileme sıklığı diyerek buradan ayarı yapabilirsiniz. Bunun ne faydası var? Normalde ekrana dikkatli bakarsak sanki ekran pır pır ediyor görünür, bunu bilgisayarımızın kaldırabileceği düzeye getirirsek bu bizim için en uygunudur..

Sizlere kolay gelsin arkadaşlar...

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 12 yıl önce
teşekkürler
• 12 yıl önce
ya slm bnm bilgisayar ilkten normal acılıp sonra hersey yerli yerındeyken bi anda sıyah ekran cıkıp ren cozunurlügü fln bozuluo yane monıtor ayarları kendiliginden deişiyor ne yapmalıyım lütfen en kısa zmnda cvp bklıyorum:-dusun:
• 10 yıl önce
yha benim ekran kartı yandı dandik bi ekran kartı var boyutuna nerden bakcam :sasir::D:gul::agla::uzul::kirp::-dusun::hayret:

Yukarı Git