E-Mail Kontrol Fonksiyonu

Üye kayıt, tavsiye, yorum vb. gibi forumlarda kullanıcının mail adresinin doğru olup olmadığını kontrol ediyoruz...

Üye kayıt, tavsiye, yorum vb. gibi forumlarda kullanıcının mail adresinin doğru olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki fonksiyon ve kodlar kullanılır...

Fonksiyon


FUNCTION KONTROL(STR) 

ET = INSTR(2, STR , "@" ) 

IF ET = VBISNULL THEN

KONTROL = FALSE

ELSE 

ETK = ET

ET = TRUE 

END IF 

IF ET = TRUE THEN 

NKT = INSTR(ETK + 2, STR , "." ) 

IF NKT = VBISNULL THEN

KONTROL = FALSE 

ELSE

KONTROL = TRUE 

END IF

ELSE

KONTROL = FALSE 

END IF

END FUNCTIONKod:


<%

email =  trim(request.form("email"))

if  not KONTROL(email)  then

response.write " E-Mail Doğru Değildir."

else

response.write " E-Mail Doğrudur."

end  if

%>Kullanıcının girdiği adres geçerli ise " E-Mail Doğrudur.", mail geçerli değil ise " E-Mail Doğru Değildir."diyerek bildirim yapacaktır.
  • Etiketler;
Kerim Sarıgül
1979'da Giresun’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Giresun ve Amasya’da tamamladı. 2005’te Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Türkoloji Bölümününden mezun oldu. Şu an aynı üniversitenin Türkoloji bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Kerim Sarıgül, aynı zamanda Modern Diller Yüksek Okulunda Türkçe Okutmanlığı yapmaktadır. İyi derecede Rusça ve Kırgızca bilen Kerim Sarıgül, evli ve bir çocuk babasıdır. <p>1979'da Bulancak'ta (Giresun) dünyaya geldi. İlköğrenimini Küçükdere Köyünde, orta öğrenimini Bulancak'ta, lise öğrenimini ise Amasya İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2000 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Türkoloji Bölümünü kazandı ve 2005 yılında bölüm üçüncüsü olarak mezun oldu. <p>Mezuniyet sonrası Yüksek Lisansa başladı ve bu eğitimini de 2008 yılında başarıyla tamamladı. Şu an Bişkek Sosyal Bilimler Üniversitesi Türkoloji Bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. İyi derecede Rusça ve Kırgızca bilen Kerim Sarıgül evli ve 3 çocuk babasıdır. <p>Bilgisayarla tanışması lise yıllarına dayanan Kerim Sarıgül, bu tanışma sonucu doğan arkadaşlığı hiç bitirmedi. Bilgisayar programları, programa dilleri ve içerik yönetim sistemleri konusunda araştırma ve çalışmaları bulunan Kerim Sarıgül 2005-2013 yılları arasında (8 yıl) Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Yabancı Dilller Yüksek Okulunda Türkçe Okutmanı olarak görev yaptı. Şu an Yunus Emre Enstitüsü Sınav Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. <p>Kerim Sarıgül aynı zamanda Flash, Corel, PhotoShop, 3ds Max vb. programlar; asp, asp.net, C# programlama dilleri ve Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar ile haşır neşir durumdadır. <p>Ayrıca bir çok sitede Flash, Corel, Photoshop, Asp ve Joomla konularında dersleri ve makaleleri yayınlanmaktadır. <p>İLGİ ALANLARI <p>Türkçe Öğretimi (Turkish Language Teaching) <p>Dilbilim (Linguistic) <p>Bilgisayarlı Dilbilim (Computer Linguistic) <p>Sözlükbilim (Lexicography) <p>Elektronik Sözlükbilim (Computational Lexicography) <p>Derlem (Corpus) <p>Türkçenin Algoritması <p>Krıgızcanın Algoritması <p>Dilbilimsel Sözcük Veritabanı <p>Açık Kaynak Kod Yazılımlar <p>Öğretim Yönetim Sistemleri (LMS - Learning Management System) <p>Uzaktan Öğretim <p>Dil Öğretimi <p><p> "Dünyada her şey paylaşıldıkça küçülür, SEVGİ ve BİLGİ ise paylaşıldıkça büyür."
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

hocam sağol fakat functionun içeriğindeki değişkenleri daha ayrıntılı yazsan daha verimli olurdu diye düşünüyorun
hocam sağol fakat functionun içeriğindeki değişkenleri daha ayrıntılı yazsan daha verimli olurdu diye düşünüyorun

Yukarı Git