E-Mail Kontrol Fonksiyonu

Üye kayıt, tavsiye, yorum vb. gibi forumlarda kullanıcının mail adresinin doğru olup olmadığını kontrol ediyoruz...

Üye kayıt, tavsiye, yorum vb. gibi forumlarda kullanıcının mail adresinin doğru olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki fonksiyon ve kodlar kullanılır...

Fonksiyon


FUNCTION KONTROL(STR) 

ET = INSTR(2, STR , "@" ) 

IF ET = VBISNULL THEN

KONTROL = FALSE

ELSE 

ETK = ET

ET = TRUE 

END IF 

IF ET = TRUE THEN 

NKT = INSTR(ETK + 2, STR , "." ) 

IF NKT = VBISNULL THEN

KONTROL = FALSE 

ELSE

KONTROL = TRUE 

END IF

ELSE

KONTROL = FALSE 

END IF

END FUNCTIONKod:


<%

email =  trim(request.form("email"))

if  not KONTROL(email)  then

response.write " E-Mail Doğru Değildir."

else

response.write " E-Mail Doğrudur."

end  if

%>Kullanıcının girdiği adres geçerli ise " E-Mail Doğrudur.", mail geçerli değil ise " E-Mail Doğru Değildir."diyerek bildirim yapacaktır.
  • Etiketler;
Kerim Sarıgül
1979'da Bulancak'ta (Giresun) dünyaya geldim. Eğitim Hayatım İlköğrenimini Küçükdere Köyünde, orta öğrenimini Bulancak'ta, lise öğrenimini ise Amasya İmam Hatip Lisesinde tamamladım. 2000 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Türkoloji Bölümünü kazandım ve 2005 yılında bölüm üçüncüsü olarak mezun oldum. Mezuniyet sonrası Yüksek Lisansa başladım ve bu eğitimimi de 2008 yılında başarıyla tamamladım. Şu an Bişkek Sosyal Bilimler Üniversitesi Türkoloji Bölümünde "Bilgisayarlı Dilbilim" alanında doktora eğitimime devam etmekteyim. İş Hayatım 2005-2013 yılları arasında (8 yıl) Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Yabancı Dilller Yüksek Okulunda Türkçe Okutmanı olarak, 2013-2015 yılları arasında Yunus Emre Enstitüsü Sınav Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım. Şu an Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Öğretim Merkezi Müdürü olarak görevime devam etmekteyim. *** Bilgisayarla tanışmam lise yıllarına dayanır. Bu tanışma sonucu oluşan arkadaşlığı hiç bitirmedim. Bilgisayar programları, programa dilleri ve içerik yönetim sistemleri konusunda araştırma ve çalışmalarım bulunmaktadır. Flash, Corel, PhotoShop, 3ds Max vb. programlar; asp, asp.net, C# programlama dilleri ve Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar ile haşır neşir durumdayım. Ayrıca bir çok sitede Flash, Corel, Photoshop, Joomla, eğitimde ve dil öğretiminde teknoloji kullanımı konularında derslerim ve makalelerim yayınlanmaktadır. İyi derecede Rusça ve Kırgızca biliyorum. İngilizce ve Arapça öğrenmeye devam ediyorum. Evliyim ve 3 çocuk babasıyım.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

hocam sağol fakat functionun içeriğindeki değişkenleri daha ayrıntılı yazsan daha verimli olurdu diye düşünüyorun
hocam sağol fakat functionun içeriğindeki değişkenleri daha ayrıntılı yazsan daha verimli olurdu diye düşünüyorun

Yukarı Git