Dreamweaver ile Profil İşlemleri (Ders 4) (Makale Ekleme, Güncelleme ve Silme)

Bu derste daha önce anlattığım makale ekleme, güncelleme ve silme işlemlerinin aynısını anlattım aslında.

Tek farkı sisteme giriş yapan kullanıcının ekleyebilmesi. Sadece o kullanıcıya ait makaleler olması. Yani kullanıcı giriş yapınca otomatik olarak onun e-posta adresi tutularak makale ekleniyor. Yani bir bakıma yazar mantığı gibi. Bunun dışında yazar makale durumunu ayarlayabiliyor. İsterse makaleyi ana sayfada yayımlama veya yayımlamama izinleri verebiliyor. Daha güzel anlamak için anlaşılması zor cümlelerimden ziyade dersin videosunu izleyebilirsiniz :) 


Anar Samadov
Rusyada doğdu. Azerbaycan'da hayatına devam ederken Türkiye'ye okumaya geldi. Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Azerbaycanda yaşıyor. Hakkında daha geniş bilgiye <a href="http://www.anarsamadov.net">kişisel blog</a> sayfasından veya <a href="http://www.onlineogren.com">online öğren</a> blog sayfasından ulaşabilmeniz mümkün.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 8 yıl önce
hocam öncelikle tebrik ederim profil işlemleri ile olan bütün dersleri izledim çok başarılı anlatım yapıyorsunuz. Yalnız araştırdım her yerde ama yok bulamadım ya hem bu makale ekleme olsun hem üye olsun bunların kendi sayfalarını nasıl yapacağız ? Yani bu videoda Ana sayfada eklenen bütün makaleleri listeletiyoruz hem başlık hem içerik olarak. peki biz sadece makalelerin başlığını listeletip siteye gelen ziyaretçi makale başlığına tıklayarak o makalenin içeriğini ayrı bir sayfa da okumak isterse nasıl olacak ? bir benzeri ise üyeleri listeletip herhangi bi üyenin profil bilgilerini sıradan biri görmek isterse nasıl olacak ? makale_oku.php?id=3 üye_profili.php?id=5 ..... Misaliii.. Umarım anlatabilmişimdir. ?
• 8 yıl önce
tamamdır buldumm :) master page set özelliği ile :) tşkler.
• 8 yıl önce
merhaba paylaşımlar için teşekkür ederim cok faydalı gerecekten .Navicat ile bağlantı olusturmak istedigimde acsess denied for user host (....yes ) diyor ıp girdigimde bılınmeyen mysql server host diyor .bundan önceki videolarda navicat anlattıgınız soylemıssınız ama ben bulamadım ne yazıkkı yardımcı olursanız cok sevınırım ıyı gunler
paylaşımların için teşekkürler. ben int. öğrenmeye çalışan bir öğrenciyim. dosya indirmelerde sorun yaşıyorum. çevremde konuya vakıf kimse yok. derslerinizi uygulamak için program indiriyorum. ancak dw. deneme surem doldu. ikinci defa deneme sürümünü indirdim fakat seri numarası ıstıyor. int. adobenin eski versiyonlarını bulup indiremiyorum. bu konularda yetersiz olduğumun farkındayım. sürekli araştırıyorum. ancak bu konuda başarısızım. sizin derslerinizi uygulayarak öğrenmeğe calışıyorum. dosya indirmede ve seri numarası bulmakta yardıma ihtiyacım var. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
• 8 yıl önce
slm mrb nasılsınız ilk once sizden bir ricam var ben dreamwear dan acılır menü ve slyt yapıyorum yaptım acılır menüler slayt altında kalıyor şimdiden tşk ler cevap verirsebiz memnum olurum
• 7 yıl önce
Anar kardeşim Siz askere gidince siteniz sanırım kapanmış. Çok güzel anlatıyorsunuz. Çok faydalandım. Özellikle Css yapımını sizden öğrenmiştim. Bu konuda en içten duygularla güzel yarınlar diliyorum. Bahtınız açık olsun.
• 7 yıl önce
askerden döndüm )) yeni sitem de açık fakat henüz yeni dersler ekleyemedim. en kısa zamanda ekleyeceğim )) teşekkür ederim..
• 7 yıl önce
Yeni derslerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Benim sık kullanılanlar arasında .com ile biten siteniz varmış. Net uzantılı yeni istenizi gördüm. Emeğinize sağlık. Bir kaç yıldır bizde bu işlere ara verince sanırım fark-edememişiz. İyi paylaşımlar.

Yukarı Git