Dreamweaver ile CSS Panel Tasarımı

Sizde artık Dreamweaver ile panel tasarımı yapabilirsiniz

Merhaba arkadaşlar.

Bu dersimizde Dreamweaver ile CSS Panel tasarımı yapacağız.

1-Öncelikle Dreamweaver'da boş bir HTML sayfası açıyoruz.


2-Daha sonra giriş için kullanacağımız: Kullanıcı Adı ve Şifre yazıyoruz3-Şimdide Kullanıcı Adı ve Şifre'nin yanına "Text Box" ekliyoruzki paneli kullanan misafirlerimiz gerekli alanları doldurabilsin.

4-Yaptığımız işlemler sonucu bu hale geldi ve Text Box'ımız istediğimiz yerde değil. Bu yüzden Text Box'ımıza tıklayıp kopyalıyoruz ve Text Box'ımızla ilgili herşeyi siliyoruz.Sonuç: Resimdende anlaşıldığı gibi Text Box'ımızla ilgili hiç birşey kalmadı. Ancak arayüzümüze kopyaladığımızdan dolayı Text Box'ımızı Kullancı Adının ve Şifrenin yanlarına yapıştırıyoruz.5-Şimdi şifremizi yazarken *** çıkması için Şifre'nin Text Box'ına tıklayıp aşağıda bulunan6-Son işlemimiz olan ve olmazsa olmazımız Gönder butonunu eklemek7-Şimdi Text Box'ımızda uyguladığımız işlemin aynısını uygulayacağız ve aşağıdan butonun ismini değiştireceğiz Submit yerine Gönder veya opsiyonlu birşey yazacağız.Bakalım ne yapmışız.Yok ben üşendim yapamam uğraşamam derseniz de alın size kod:


<!--//Designed by bthn -->

<body>

<p>Kullanıcı Adı&nbsp;

  <input type="text" name="textfield" id="textfield" />

</p>

<p>Şifre:

  <input type="password" name="textfield2" id="textfield2" />

</p>

<input type="submit" name="button" id="button" value="Gönder" />

<p>&nbsp;</p>

</body>

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Ortada pek bir tasarım yok gibi :( ama çok yeni başlayanlar belki yararlanabilir
Yakında onuda yaparız. Zaten amacım Dreamweaver'daki Forms Tabını öğretebilmekti.
Çok basit bişey olmş ayrıntılı bir şekilde anlatmamış bile..
Zaten ben başlangıç seviyesindeki kişiler için yaptım ayrıca amacım Forms Tabını öğretebilmek. Yakında bütün panel tasarımını tamalayıp Ders olarak ekleyeceğim. Buradada linkini verebilirim.
k.bakma ama gerçekden acemi işi olmus bide her resmin %40ı reklam var . böyle şeyler seni yükselktemz .
Forumumuzda paylaşılan dersler, mesajlar vs. çalınma durumuna maruz kalabiliyor. (Eğer hiç böyle bir durumla karşılaşmadıysanda buyur: [url=http://www.sanalkurs.net/web-sitesi-nasil-yapilir-orneklerle-site-yapim-asamalari-1817.html]Orjinal[/url] [url=http://barisozcan.net/bir-web-sitesi-nasil-yapilir]Kopya[/url]) Bende böyle bir durumla karşılaşmamak için bunları ekledim. Cevabın bu basit derse bunlar "Haha" ise ne kadar senin için basit olsada, bilmeyenler için yararlı olacaktır.
bu nedir yaa bende admin paneli tasarımı zannettimde baktım sanki çok büyük bir işmiş gibide reklamlarını çakmışsın resimlere komik gerçekten:)))
arkadaşlar adamın dediği yeni başlayanlara forms tabını öğretmek diyo adam söylemiş zaten yeni başlayanlar için diye tabii ki acemi işi olacak
Başlık fazla iddialı olmuş. Panel ile bunun bir alakası yok. Başlığa dreamweaver form yapımı gibi bir şeyler girilebilirdi.

Yukarı Git