Dosya Paylaşım Sitelerinden Dosya İndirmek

Bilindiği gibi internet ortamında dosya paylaşım siteleri mevcut. Bu dosyaları indirmek bazen kısıtlı oluyor. Peki nasıl aşabiliriz bunu, bu dersimizde bunu görelim.

Bilindiği gibi internet ortamında dosya paylaşım siteleri mevcut. Bu dosyaları indirmek bazen kısıtlı oluyor. Peki nasıl aşabiliriz bunu, bu dersimizde bunu görelim.

Dosya barındırma siteleri parçalanmış dosyları indirme konusunda bize kısıtlı hizmet veriyor. Eğer gold üye değilseniz indirmek bazen işkenceye dönüşebiliyor.

Peki, biz bu konuda ne yapabiliriz bunun için?

İlk önce bize şu yazılım gerekli: jDownloader. (Windows işletim sistemi kullanıyorsanız Windows yazısını tıklayın ve ilk seçenekteki dosyayı indirip kurun.)

jDownloader tüm işletim sistemi platformlarında çalışabilen, açık kaynak olarak geliştirilen, ücretsiz bir dosya indirme yöneticisidir. Tamamen Java ile yaratılmış olan bu işlevsel yazılım Rapidshare.com, Megaupload.com, Megashares.com vb. dosya barındırma sitelerinden yapıcağınız dosya indirme işlemlerini basitleştirmek ve hızlandırmak için üretilmiş bir araçtır. Üstelik Türkçe desteği de sunmaktadır.

Ücretsiz olan bu aracı yukarıda verdiğim linkte indirerek kurabilirsiniz. Bu yazılım parçalanmış rar dosyalarını birleştirip tek parça halinde bize indirme konusunda hizmet veriyor. Yani diyelim ki, 10 part'lık bir dosya indiriyorsunuz, jDownloader Gold üye olmasanız dahi, sırayla dosyaları indiriyor, sonra da sizin yerinize unrar yapıyor, diğer bir ifadeyle sıkıştırılmış dosyayı otomatik olarak açıyor.

Peki nasıl kullanacağız bu yazılımı?
Kurulumunu yaptıktan sonra indireceğimiz linkleri kopyalayarak program açıkken Ctrl+V dediğimizde linkleri otomatik olarak tanıyacaktır. Eğer kapatmadı iseniz, siz daha tarayıcıda kopyaladığınız anda linkleri tanıma özelliği de varsayılan olarak gelir. Ya da kendimiz de üst menüde yer alan link ekle ksımında ekleyebiliriz.

Ekledikten sonra tümünü kabul edip indirmeye başlıyoruz. Dosyanın boyutuna ve internetin hızına bağlı olarak indirme işlemi zamanla değişebiliyor. Eğer premium üye iseniz, ayarlar bölümünden girip üye adınızı ve şifrenizi girdiğinizde, sonraki indirmelerinizde indirmeler otomatik gerçekleştiriliyor.

Mesela, diyelim ki Rapidshare.com adresinden premium üyeliğiniz var. Premium menüsünden Premium Ayarları'nı seçin ve "Premium Hesap Ekle" butonuna tıklayarak ilgili kısımlara kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin, listeden Rapidshare.com'u seçin. Tamam dedikten sonra, o andan itibaren eklediğiniz Rapidshare.com linkleri otomatik olarak indirilecektir.

Peki, premium üye olmadığınız sitelere ait linkleri nasıl indirebilirsiniz? Linkleri yine normal olarak ekliyorsunuz. jDownloader tek tek sırayla indirecektir. Eğer barındırıcı site güvenlik kodu soruyorsa jDownloader bu kodu size gösterecek ve girdiğinizde indirme kaldığı yerden devam edecektir.

Bu son derece pratik, kullanımı kolay programı dosya indirme peşinde koşan herkesin rahatlıkla ve severek kullanacağına eminim.

Faydalı olması dileğiyle...

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

çok yararlı oldu teşekkürler.:D

Yukarı Git