Dönen Yazı Animasyonu

Bu dersimizde bir yazının dönerek animasyon hali almasının yolunu anlatacağım.

Bu dersimizde bir yazının dönerek animasyon hali almasının yolunu anlatacağım.

Kendimize yeni bir sayfa acıp yazımızı yazalım. Yazımıza sağ tıklıyıp duplicate layer deyip kopyasını oluşturalım. Oluşturduğumuz kopya layer aktif iken Ctrl + T'ye basalım.20 derece döndürdüğümüz layera sağ tıklayıp duplicate layer deyip onunda bir kopyasını oluşturuyoruz ve onu da 20 derece döndürüp sağ tarafta gördüğünüz TİK isaretine tıklıyarak OK'liyoruz.En son layer'a tekrar sağ tıklayarak duplicate deyip kopyasını oluşturuyoruz ve onu da 20 derece döndürüyoruz.İşlemlerimiz aynı şekilde devam edecektir. Gene en son layerın kopyasını olusturup 20 derece döndürüyoruz. Bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlıyabilirsiniz. Yazınızın ne kadar dönmesini istiyorsanız, o size kalmış. Benim için bu kadarı yeterli, şimdi ImageReady'ye aktarıyoruz. (Shift + Ctrl + M) windows - animation penceremizi açıyoruz.Animasyonumuzun delay ayarını (hızını) ayarlıyoruz. Bu animasyon için 0,1 ya da 0,2 normal değerdir.

Son olarakta File - Save For Web'den Gif olarak kaydediyoruz. Kolay gelsin.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

dersi yazdığınız gibi uyguladığım halde,animasyonda play/stop düğmesi aktif olmuyor ve file menüsünde ''save for web'' i göremiyorum.yardımcı olabilirmisiniz ltf?
http://www.sanalkurs.net/photoshopta-gif-kaydetme-1247.html buraya bakmanı tavsiye ediyorum. animnation kısmındaki play tusu neden aktif olmuyor onu anlamadım aktif olmaması için bir neden göremiyorum sadece hiç layer yokken aktif olmaz anmlattığım gibi yaptığınıza eminseniz kullandığınız ımageready yada photoshopta sorun olabilir.
ımage ready aktardıktan sonra windows animation penceresini aç sonra son resme göz at belki orayı atlamıssındır
Fill -> Save Optimized As'dan .gif olarak kaydederek çalışmamıza son veriyoruz söylemeyi unutmusum.
Dersin eksik yada yanlış olduğunu sanıyorum.Image Ready de file menüsünde save for web olduğuna eminmisiniz¿ İlgilenip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Hayır eksik yada yanlış değil.Ben photoshop'dan kaydetmeyi göstermisim ımage ready'den kaydetmek için Fill -> Save Optimized As'dan .gif olarak kaydederek çalışmamıza son veriyoruz söylemistim bence sen eksik yapmıssın
EVREN KARDEŞİM BAK BEN DAHA YENİ OLDUÐUMDA BİLE SENDEN DAHA ÇOK BİLİYORUM :D:D:D YA İMACE READY DE SAVE OPTİMİZED WEB VAR BELKİ SENİN BİRDE EKİSK OLABİLER:D:D:D

Yukarı Git