Dönen Loading Animasyonu

Sanalkurs.Net sitesinde gezerken bir yerde bu animasyonu gördüm, Flash yardımıyla yapılmış bu animasyonu ben Photoshop'ta yapmayı ele alacağım.

Sanalkurs.Net sitesinde gezerken bir yerde bu animasyonu gördüm, Flash yardımıyla yapılmış bu animasyonu ben Photoshop'ta yapmayı ele alacağım.

Çalışmammızın Örnekleri;

Aşağıdaki kriterlere uygun yeni bir sayfa açalım.Araç menüsünden Rectangular Marquee Tool (M) aracını seçiyoruz.Aşağıda gördüğünüz şekli oluşturuyoruz.Ardından Select açılır menüsü altındaki önce
Modify sonra Smooth.. seçeneklerini seçiyoruz.Foregorund (ön) ve background (artalan) renk paletlerini sıfırlıyoruz. V ve D tuşları yardımıyla.Foregorund renk paletinin rengi beyaz olacak şekilde ayarlıyoruz.Seçili alanı beyaz renkle boyuyoruz.Alt tuşuna basılı tutarak oluşturmuş olduğum biçimi aşağıya cekiyorum.Ardından Ctrl + E kombinasyonuyla oluşan 2 layer'ı birlestiriyorum .Sanalkurs.Net olarak adlandırmış olduğum layer'ı yukarıdaki resimde'de görebilirsiniz.Bu layer'ı duplicate ediyorum Ctrl + j kombinasyonuyla kopyasını oluşturuyorum.

Oluşturduğum bu kopya layer seçili iken Ctrl + T basıyorum ve transform etkin kılıyorum.Ardından yukarıdaki araç çubugunda rotate'yi 30 derece döndürüp entıra basıyorum.Sanalkurs.Net Copy adlı layerında kopyasını oluşturuyorum Ctrl + T tuşuna basığ transform etkin kılıyorum.Aynı yolla onuda 30 derece döndürüyorum.Sanalkurs.Net Copy 2 adlı layerında bir adet kopyasını oluşturup onuda 30 derece döndürüyom.Sanalkurs.Net Copy 3 adlı layerında bir adet kopyasını oluşturup aynı yolla onunda yönünü 30 derece değiştiriyorum.Sanalkurs.Net Copy 4 adlı layerında bir adet kopyasını oluşturup aynı yolla 30 derece döndürüyoruz.Ctrl + E kombinasyonuyla layerların hepsini birleştiriyorum.Layerımıza gradient tool ile renk ekliyeceğiz.Bu aşamadan sonra layerımız aşağıdaki görüntüyü almış olmalıdır.Layerımızın kopyasını oluşturuyoruz.

Sanalkurs.Net Copy adlı layerında kopyasını oluşturuyoruz ve aşağıdaki gradient overley kısmındaki ayarları uyguluyoruz.Sanalkurs.Net Copy 2 adlı layerın kopyasını oluşturup aşağıdaki ayarları uyguluyoruz.Sanalkurs.Net copy 3 adlı layerında kopyasını oluşturup aşağıdaki ayarları uyguluyoruz.Sanalkurs.Net copy 4 adlı layerında kopyasını oluşturup aşağıdaki ayarları uyguluyoruz.Mantıgı anlamıs olmalısınız bu yolla devam ediyoruz. Kopya layerlarımızı oluşturup gradient overlay; Angle kısmınının sayısını düsürüyoruz.

Çalışmamız bittiğinde File - Edit In Imageready sekmesine tıklıyarak imageready gönderiyoruz. İmageready'de windows - animation penceremizietkin kılıyoruz.File - Save optimized As'dan .gif olarak kaydederek çalışmamıza son veriyoruz. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

  • Etiketler;
Çağlar Umut Tosun
Grafik Tasarım bölümü mezunu olan yazar, dört yıldır grafik tasarımla uğraşıyor. Şu sıralar desen, karakalem ve animasyon çalışmalarına da yoğunlaşmış durumdadır. <p>Çağlar Umut Tosun, Photoshop, Flash, Freehand, CorelDraw, Frontpage programlarını kullanmayı biliyor ve sitede bu programlar hakkında dersler yazıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

abe ben ingilizceden anlamıyorum bi türlü yapamadım ya
güzel bir çalısma olmu :)
çok güzel çalışılmış ve çok akıllıca teşekkürler:)
cok hos bi calısma, cok hosuma gitti, ellerine saglik
hiç doyurucu açıklamalar yok net değil eğer amator olsaydık senin dilinde anlamak zor olurdu yinede eline sağlık
paylaşımın için Teşekkürler ;)
Hoş bir çalışma olmuş.Ama gerçekten biraz daha açık anlatırsan daha iyi olur.Yine de çok teşekkürler ....
saol tesekkur ederım gercekten cok guzel bı calısma denedım guzel oldu.:gul:
Teşekkürler , 2. denemem de yaptım :D :D eline sağlık ellerin dert gormesin abicik
kusura bakma arkadaşım ama hep eksik anlatıyorsun dersleri lütfen dikkat.....
Derste eksik yok kontrol ettim yapamıyorsun sonra eksik diyorsun bu açıklamayla yapamıyan hiç yapamaz....
süper+hüper+züper
GERÇEKTEN SÜPER ARKADAŞIM
Amatörüm, ama dedıklerını gayet ıyı anlıyorum emoro bence bıraz akıl lazım yatkınlık lazım bole ıslere bırazda kafa lazım cok cok amatorum hemde ama her gosterdıgının aynısını yapabılıyorum sen devam et arkadaşım acıklamaların gayet hoş ve açık saol...... :)
bence ıyıce bakın ne anlatıyo bulamıyosan nerden yapmıs bak resme ordan bul yanı ben mı cok zekıyım yoksa anlayamayanlardamı sorun var :(
teşekkürler
dereceyi kafana göre mi yoksa belli sayılarla mı düşürüyorsun....
türkiyede en fazla tıklanan 500 site arasına girmiş bir site gerçekten hak ediyosunuz bunu :;
çok başarılısınız tebrik ediyorum :D

Yukarı Git