Dikkat! YouTube Virüsü Piyasada

Yaygın video paylaşım sitesi YouTube'un video örneği gibi yayılan yeni bir virüs...E-mail adresinize tanımadığınız bir isimden YouTube videoları ya da video linkleri mi geliyor? Asla maili açmayın.

YouTube videoları gibi görünen mailin altında oldukça başarılı bir truva atı yatıyor. Siz videoyu açtıktan sonra bilgisayarınızın antivirüs programı bu truva atını yakalayamazsa bilgisayarınıza bir truva atı yerleşiyor. Bundan sonrası da bilindik senaryolar işte..

Benim düşüncem işi antivirüse bırakmadan tanımadığım adreslerden gelen mailleri hiç meraka kapılmadan silmek..
  • Etiketler;
Ziya Kahraman
Samsun'da doğdu. Üniversite'ye kadar bu şehirde öğrenim gördü. Sonra Atatürk Üniversitesi'nde dil okudu. Türkçe öğretmenliğini bitirdi; ama eğitimci olmadı. Türkçe'yle yoğruldu dört yıl. Bu esnada yazılım dilleri kurcaladı zihnini.. HTML, PHP, ASP, CSS, Pascal.. Hepsinden bir tutam aldı, kokladı bıraktı. <P>Sonra tasarımı keşfetti. PS, AI, C4D derken grafik programlarını öğrenmeye başladı. Grafik programlarını ustalıklı kullanmaya başladı. Ama asıl işin programları öğrenmek olmadığını anlaması da çok geç olmadı. Gözünü eğitmesi gerektiğini fark etti ve tasarım kültürü üzerine kafa yordu. Grafiğin felsefesini özümsemeye çalıştı. Noktaların sadece nokta olmadığını düşünerek başladı asıl tasarlama serüveni. Önceleri yalnızca hayal kurdu, imgelerle boğuştu; zihninde tasarladı çizgileri, renkleri, şekillleri.. Sonra ekrana geçti hayaller ve ardından kağıtlara.. <P>Hâlihazırda grafik tasarımcı olarak çalışıyor. Genellikle katalog, dergi, broşür, kurumsal kimlik, logo ve ambalaj tasarımı yapıyor. Bunlar yanında 3B modelleme ve interaktif tasarım da çalışıyor. Yayınlamayı düşündüğü bir rubai kitabı, tamamlamaya çalıştığı bir şiir, bir de hikâye kitabı bulunuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

kardeş senin ve senin gibilerden ALLAH razı olsun saol kardeşim
Cümlemizden.. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize..
teşekkürler. msn den jpg resim yükle virüsü geliyordu da bunu duymamıştım bir de bu mu çıktı?:-dusun:
paylaşimlarınız için allah razı olsun kardeş

Yukarı Git