Değişik Stil'de yazı yazalım.

Bu dersimizde değişik stil'de yazı yazmayı öğrencez.

Bu çalışmamızda kullanaçağımz sayfayı açmadan önce ön ve artalan renklerini belirliyoruz. (Foreground ve Background)Yeni bir sayfa açıyoruz, aşağıdaki kriterlere uygun olsun. Sayfa ebatlarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.Araç çubuğundan Type Tool(T) araçını seçiyoruz.Yazı karakterimizi ve puntosunu ayarladıktan sonra yazımızı yazıyoruz.Text Layerımıza sağ tıklayıp Rasterize Type'ı seçiyoruz.Böylece Text layerımız normal layer haline gelecek. Daha sonra "Ctrl+E" ye basıp Background ile Layerı birleştiriyoruz."Ctrl+J" ye basıp bir kopyasını oluşturuyoruz.Filter -> Blur açılır menüsünden -> Gaussian Blur'u seçip 2-3 arası değer verin.Filter -> Stylize açılır menüsünden -> Solarize seçeneğini seçiyoruz. Image -> Adjustments açılır menüsünden -> Auto Levels'e basıp resmi belirgin yapıyoruz ve çalışmamız resimdeki halini alıyor. Sonra Ctrl+J ye basıp Layerın kopyasını oluşturuyoruz.Artık işlemlerimizi aldığımız en son kopya Layer seçili iken yapacağız. Filter menüsünden Distort -> Polar Coordinates seçip, Options ayarını Polar to Rectangular'a getiyoruz. OK'e basıyoruz.Ardından Image -> Rotate Canvas altından 90 C W yi seçip resmi dönderiyoruz. Filter -> Stylize açılır menüsünden Wind'i seçip aşağıdaki değerleri giriyoruz.Ctrl + F kombinasyonuyla Wind efektini tekrarlayın.

Ardından Image -> Rotate Canvas altından 90 CCW seçip resmi dönderiyoruz. Filter -> Distort açılır menüsünden -> Polar Coordinates seçenegini seçiyoruz aşağıdaki ayarları uyguluyoruz.Image -> Adjustment açılır menüsünden -> Invert'i seçiyoruz. Resim şekildeki hali alıyor.Image -> Adjustments açılır menüsünden -> Auto Levels'e basın. Son olarak Image -> Adjustment açılır menüsünden -> Hue/Saturation'u colorize tıklı olcak renklendiriyoruz. Layerimizin Opacity değerini 75 getiriyoruz.Daha sonra layer mode'nu Lighten seçeneğine getiriyoruz.Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

güsel bi çalışma beendim
süperrrrrrrrrrrrrrr
kullandıgınız hangi photoshop ürünüdür...cs2 mi?? aynı özelliklerde clipboard ı secemiyorum:S yardımcı olursanız sevinirim...:kirp:
ya çok güzel ama ben daha yeniyim biraz daha basit anlatırmısın anlamam için şimdiden saol
çok iyi elinesağlık
yha arkapLan koymadan sadece yazı yazmak istiorum sürekli kullanabilmem için bi yazı yani ama yok sizde:agla::sasir::sasir:
nerden iniyor lütfen söyleyin:agla:

Yukarı Git