CSS3 ile sütun oluşturmak

Sadece Firefox'da çalışan CSS ile sütun oluşturma özelliğini göreceğiz.

Merhabalar bu dersimizde örnekteki gibi bir sütun yapacağız.İlk önce DIV'imizi oluşturuyoruz ve stil kodlarımızı yazıyoruz.

HTML Kodu:

<div id="sutun">Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net Sanalkurs.net </div>CSS Kodu:

#sutun {

           width: 960px; /* Div Genişliği */

    -moz-column-count:3; /* Sütun Çizgilerinin Sayısı */

    -moz-column-gap: 40px; /*Sütun aralarının kaç PX olacağı */

    -moz-column-rule: 1px solid #000; /* Sütun çizgilerinin kaç PX olacağı ve hangi renkte ve türde olacağı */

}Umarım faydalı olur.
NOT: Sadece Firefox'da çalışıyor
  • Etiketler;
Mert Hiçyılmaz
1995 doğumlu. Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri üzerine bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Ayrıca geliştirilmekte olan bir restoran pos sisteminin de kurulum ve bakımlarını yapmaktayım. CCTV, Uzak mesafe internet aktarımı, bilgisayar yazılımsal ve donanımsal sorunlar gibi konularda çalışmaktayım. Bölgemizde ki çok sayıda büyük markanın teknik destek ve kurulum hizmetlerini sağlamaktayım.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

diğer tarayıcılarda çalışması için ne yapmak lazım peki?

Yukarı Git