CSS: Yorum Yapmak

CSS dosyalarımızda kodlama çalışmalarımızı uygularken kodlamakta oldugumuz çalışmanın ne amaçla ve nerede kullanıldığını yazmamız gerekmektedir.

CSS dosyalarımızda kodlama çalışmalarımızı uygularken kodlamakta oldugumuz çalışmanın ne amaçla ve nerede kullanıldığını yazmamız gerekmektedir.Çünkü daha sonra kodumuzu incelerken bu yorumlar bize yardımcı olacaktır. Ayrıca bir proje üzerinde birden fazla kisi çalısıyorsa veya müşterileriniz değişiklik için bu kodlamaların hakkında bilgi edinirse kolay bir editleme seçeneği sucaktır,ayrıca önemli bilgiler içerecektir.

Kodlarınıza yorum satırı ekleyerek daha anlasılır olur.

Ayrıca CSS'de yorum eklemek çok kolaydır. Aşağıdaki örneğimizde görmekte oldugumuz gibi kodlarımızı içerisine alarak veya kod satırına ekleyerek adı, görevi, işlevi gibi kısımları belirtiyoruz.

Örneğin;


/* Genel Stiller */

body {

font-size: 67.5%; /* genel yazıtipi tanımı */

}


Ayrıca:Birden fazla satır içeren kodları bu sekilde kullanabiliriz.Bu kodlamaları ayrıntıya dökemek gerekirse bir den fazla dosyamız olmaktadır ve dosyalarımıza teklif hakkı,site bilgileri,yapımcı,dosya versiyon bilgileri gibi amaçlarıda gerçekleştirmiş oluruz.

Örneğin;

/*

   * Dosya Adı

   *

   * yapımcı Zafer BAŞPINAR

   * sitemiz sanalkurs.net

   * copyright 2013

   *

   */

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git