CPanel X'ten Arama Motorlarına Kayıt Nasıl Yapılır?

CPanel X'ten Arama Motorlarına Kayıt Nasıl Yapılır?

Sitenizi arama motorlarına kayıt etmek için birçok yol var. Bu kayıt işlemini CPX paneldende yapabilirsiniz. Mesela, sitemizin adı:


www.sanalkurs.net
http://www.sanalkurs.net:2082/frontend/x/submit/index.htmlyazıp şifrenizi girdiğinizde , Submit Search Engine karşınıza çıkacaktır. Burdan gerekli bilgileri girip , sitenizi kendi cpanel X'in den , arama motorlarına kayıt etmiş oluyorsunuz. *Bu bilgi sadece CPanel X kullananlar için geçerlidir. *linkte adı geçen /x/ yerine kendi kullandığınız cpx temasını yazabilirsiniz.X tema sı CPX te varsayınlan olarak yüklenir.


Burada kullanılan sanalkurs.net örnek olarak verilmiştir.

Başarılar
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

biraz daha açar mısın bu konuyu Cpanel x ne demek nettede araştırdım fakat anlamadım control panel diye düşündüm anlayamadım. teşekkürler
çok güzel bir ders işime çok yaradı tşk
bence de biraz aç... hiç bişe anlamadım.. sadece c panel die birşey olduğunu biliorum. aslında aramamotorlarına kayıt için bir çok yol var demişsin acaba diğer yollar hakkında da bilgin varsa bizimle paylaşır mısın? teşekkürler...
cpanel webserverlar üzerinde kullanılan bir yönetim panelidir. Hosting satın aldığınızda size bir yönetim paneli verilir. Cpanelde bunlardan biri..

Yukarı Git