Çok Hızlı Bir Şekilde Katalog Yapmak (Hızlı Katalog)

Bu derste birkaç grafiker ile rahat 1-2 ayınızı alacak bir katalog çalışmasını Corel Draw ve VBA kullanarak nasıl hızlı yapacağınızı göreceksiniz.

Bu video dersimizde birkaç grafiker ile rahat 1-2 ayınızı alacak bir katalog çalışmasını Corel Draw ve VBA kullanarak nasıl çok kısa bir sürede yapabileceğimizi göstereceğim.


Tunç Olçay
1970 İzmir doğumlu yazar, 10 yıla yakın profesyonel müzisyenlik hayatına nokta koyup pc grafik hayatına biraz geç de olsa 1998 yılında başladı. <p>İlk dalı Macintosh üzerinde; plotter kesim Illustrator ve Freehand olmasına karşın bu işletim sistemi ve programlara ısınamadığını CorelDraw ve pc ile tanıştıktan sonra anladı. 1-2 yıl arası dizgicilik deneyimlerinden sonra kendi deyimiyle grafik üzerine dönüm noktası olan reprodüksiyon (renk ayrım/film çıkış) firmasında 2 yıla yakın çalışması sonucunda grafik ve dizgi üzerine adı geçen tüm programları hakim şekilde kullanmayı, renk ayrımını, montajı vb baskı öncesi tüm bilgileri burada öğrendi. <p>En büyük hobisi öğrenmek sayesinde programcılığa da merak saldı. Visual Basic ile bu dönemde tanıştı ve işine yarayabilecek küçük çaplı programlar yazmaya başladı. Çeşitli firmalarda Grafik Bölüm Şefliği deneyimlerini yaşadıktan kısa bir süre sonra çalışmaya başladığı andaç üretimi yapan bir firmada Visual Basic altyapısı yardımıyla VBA'nın (Visual Basic Application) gücünün farkına varan yazar; Word, Excel ve CorelDraw altında otomasyon denemelerine başladı. Bu süreç içerisinde, otomatik sayfa yaptırımı, baskı öncesi hazırlık makroları üzerinde önemli kodlar geliştirdi. Buna bağlı olarak CorelDraw altında bir montaj programını da hayata geçirmiş oldu. <p>Daha sonra gelişmekte olan Web sektörüne geçiş yapıp 3 ortaklı bir firmaya dahil oldu ve; Asp, Flash, Dreamweaver, Action Script, Css, Html ve küçük çaplı 3d tasarımları üzerinde kendisini geliştirdi. <p>İyi derecede İngilizce ve orta derece İspanyolca bilen yazarımız özel dershanelerde 10 yılı aşkın süredir Web Tasarım ve Grafik üzerine öğretim üyeliği mesleğini de sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

hocam uçmuşunuz siz yaaa :)
Hocam, tebrikler, gerçekten müthiş bir çalışma olmuş. Ellerinize sağlık. Grafiker yazılımdan anlamaz imajını kırdınız gözümde. :)
evet Blue Streak, bir şekilde yolları kesişiyor. ;)
görsel için teşekkürler
Ürün yada parça kataloğunuz için http://hizlikatalog.com websitesinde online hazırla, Pdf dosya formatında indir. Sonra pdf >> flash a dönüştürme sitelerinden dergiye cevir.

Yukarı Git