Çifte Kumrulara Özel Çerçeve Yapımı

Bu derste çifte kumrulara özel renkli bir çerçeve yapacağız.

Bu derste çifte kumrulara özel renkli bir çerçeve yapacağız.

İlk önce resimdeki gibi bir layer açıyoruz.Ve açtıktan sonra layer'imizin içini istediğimiz renkte boyuyoruz ve boyama işlemini yaptıktan

Sonra "Fitler > Render > Lens Flare açıyoruz ve ayarımızı 168 yaptıktan sonra layer'imizin 4 tarafını aynı şekilde aynı işlemi işliyoruz ve görünüm alttaki resim gibi oluyor:Ve işleminiz yukarıdaki resim gibi bir görünüm kazandıysa dersimizi doğru işliyoruz. 3 yeni layer açıp 1. layerimizin alt kısmını 2. layerimizin orta kısmını ve 3. layerimizin üst kısmını "rectangular marquee tool" seçip "paint bucket tool" aracı ile istediğimiz renkte ve her biri değişik renkte olmak şartı ile boyuyoruz. Eğer anlamadıysanız alttaki resime bakabilirsiniz:O 3 renkli layer'imize "Fitler > Blur ve gaussian blur" seçip ayar çubuğunu sona kadar getiriyoruz Bu ayarı yaptıktan sonra o 3 layerimizi birleştiriyoruz ve layer'imizin layer'in bulunduğu kısımdaki "fill" ayarını 76 indiriyoruz. İndirdikten sonra yeni bir layer daha açıp "custom shape tool" aracı ile 2 büyük kalp ve bu kalplerin yanına küçük küçük kalpler yaptıktan sonra bu yeni oluşan layer'leri birleştiriyoruz.

Birleştirme işlemi layer'in bulunduğu kısımdaki kalp layer'lerinin tamamını seçip sağ tuş "marge layers" yapıyoruz ve bu işlemi yaptıktan sonra kalp layerimizi layer bölümünde bulunan layers yazısı altında yer alan kutunun özelliğini "saturation" özelliğine çeviriyoruz ve bu işlemi de yaptıktan sonra bütün layer'leri birleştiriyoruz ve 2 büyük kalbimizi "magic wand tool(w) aracı ile seçip kesiyoruz ve kendimize ait güzel ve çifte kumrulara ait çerçevemizi bitirmiş oluyoruz. (Artık o çifte kumruları da siz yerleştirin :) )

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yerkeştirecek bi kumrum da yok ki. :-dusun: Çok teşekkürler. Güzel çalışma.
evet haklısın kumrum yok olmucak ta galiba ama güzel paylaşım emeğne saygı:kirp:
güzel bir çalışma teşekkürler yaptımda içine koycak insan yok:agla:
teşekkürler...hemen yerleştiricem :D
emegine salık hemen uygulayım :D :kirp:
:agla::agla::agla:ühüüü ühüüü aldatmıcaktımmm:agla::agla::agla::agla::agla::agla:
İndirdikten sonra yeni bir layer daha açıp "custom shape tool" aracı ile 2 büyük kalp ve bu kalplerin yanına küçük küçük kalpler yaptıktan sonra bu yeni oluşan layer'leri birleştiriyoruz. "custom shape tool'' bu dedıgını ben bulamadım nerde kardes bu ya??
gusel calismada karede bu layerleri nasil birlestirioz ben onu anlayamadim
eyvallah kardeş süper oldu ellerine saglık
Muhteşem bir çalışma olmuş ben de yaptım güzel oldu.çok güzel anlatmışsınız. :kirp:TEŞEKKÜRLER:kirp:
eyw hocam hoşş bir şeyy bu..
sagol guzel olmus da anlatımına degıncem bılmem bılıyormusun kısayollarını anlatırken onlarıda yazsan bılmeyenler ıcın daha daha ıyı olur layer ları bırlestırırken ctrl + e ye basarsan hepsı bırlesır gerek yok marge layer larla ugrasmaya
ooff yapamadımm :(:(:( :uzul::uzul:
paylaşım gerçekten güzelmiş emeğinize sağlık =)
kahretsin ya marge layeri bulamadım:D

Yukarı Git