Cannot Modify Header Hatası

En sık rastlanan Wordpress hatalarından "Cannot modify header information" isimli hatanın çözüme kavuşturulması ile ilgili bir makale.

Arkadaşlar, bugün blogumda yaşadım aynı şeyi, çözümünü aradım ve buldum.
Makale olarak sunmak istedim.

Wordpress de en çok karşılaşılan hatalardan biriymiş. Umarım birinizin işine yarar.

Hatanın sebebi, dosyalarınızı düzenlemek için Not Defteri benzeri yazılımlarda açtığınızda, bazıları dosyaya değişik karakterler ekliyor. (Buna BOM karakterleri deniyormuş.) Eklenen bu garip karakterler sistem tarafından yorumlanamadığından sitenizde hatalara sebep oluyor.


Warning: Cannot modify header information ? headers already sent by (output started at ?wp-contact-formwp-contactform.php:1) in ?wp-includespluggable-functions.php on line 272Kodda verdiğim hatada, wp-contactform.php:1 yerine herşey gelebilir.(wp-config.php, wp-login.php gibi.) Eğer sitenizin herhangi bi bölümünde bu hatayla karşılaşıyorsanız kodda kalın ile yazdığım yere bakın, orada gördüğüz dosyayı not defteri (gelişmiş bir not defteri öneriyorum notepad++ gibi) ile açın. Dosyayı açtıktan sonra yine kodda kalın ile yazdığım bölümdeki satır numarasıdır, o satırı bulun. O satırdan sonraki ve içerisinde bir şey bulunmayan boşlukları, ayrıca


gibi karakterleri silin. Sorununuz çözülecektir.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

teşekkürler dediğin prog. indirdim. bende bu hatayla kendi sitemde çok boğuştum. cookie bide header ile sayfa yönlendiriken çıkıyo bu hata. iyi bi editör kullanmak sorunu çözer. cookie ve yönlendirme işlşemlerini sayfanın en başında yapmakta sorunu çözüyo denedim.

Yukarı Git