C# Uygulamayı Sonlandırma

C# Uygulamayı Sonlandırma

Bu dersimizde C# Uygulamayı Sonlandırma işlemini göreceğiz

Selamlar,

Bu dersimizde C# uygulamalarında, uygulamayı sonlandırma işlemini göreceğiz. 

Uygulamalarımızda

this.close();

 komutu ile formu sonlandırabiliriz. Ancak bu Program.cs üzerinden handle edilmesi gereken bir sorun oluşturabiliyor. Ek olarak uygulama arka planda açık olarak kalıyor. 

Ayrıca  Bazı durumlar da 

Application.Exit();

komutunda da hatalar ile karşılaşabiliyoruz.

Bu hatalar ile karşılaşmamak için bir komutumuz daha var. Tam olarak işlevini bilmiyorum ama "zorla kapatma" gibi birşey olduğunu tahmin ediyorum.

Uygulamamızı hatasız sonlandırmak için kullanacağımız komut 

Environment.Exit(0);

komutudur. Bu komutu kullandığınızda proje tamamen kapanmaktadır. Hangi formda olduğunuz farketmiyor. Direk uygulamayı kapatıyor.

Bu dersimzde bu kadar arkadaşlar,

Bol Kodlu Günler.

http://mustafabukulmez.com/

Mustafa BÜKÜLMEZ
http://mustafabukulmez.com -- Web sitesi, ERP, MRP, CRM ve kişiye özel uygulamalar hazırlanır. -- Deneyip çalıştığını onaylamadan çok nadir ders eklerim. Denemediklerim ise eski makalelerimdendir. Hem bildiklerimi paylaşmak hemde her seferinde aramamak için yayınlıyorum. -- *Bilgi paylaştıkça çoğalır. *Bir mum diğer mumu yakmakla ışığından bir şey kaybetmez. Aksine Daha çok ışık yayar. -- 1992 İstanbul doğumluyum. Kahramanmaraş'ta yaşıyorum. Lise: Ağ sistemleri ve Yönetimi, Üniversite: Bilgisayar Programcılığı.. -- 07.2014 tarihinden beri bir firmada Bilgi İşlem Müdürü olarak çalışmaktayım. -- Kişisel Bloğum : https://csharpiledundenbugune.blogspot.com.tr/
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git