C# Uygulamayı Sonlandırma

C# Uygulamayı Sonlandırma

Bu dersimizde C# Uygulamayı Sonlandırma işlemini göreceğiz

Selamlar,

Bu dersimizde C# uygulamalarında, uygulamayı sonlandırma işlemini göreceğiz. 

Uygulamalarımızda

this.close();

 komutu ile formu sonlandırabiliriz. Ancak bu Program.cs üzerinden handle edilmesi gereken bir sorun oluşturabiliyor. Ek olarak uygulama arka planda açık olarak kalıyor. 

Ayrıca  Bazı durumlar da 

Application.Exit();

komutunda da hatalar ile karşılaşabiliyoruz.

Bu hatalar ile karşılaşmamak için bir komutumuz daha var. Tam olarak işlevini bilmiyorum ama "zorla kapatma" gibi birşey olduğunu tahmin ediyorum.

Uygulamamızı hatasız sonlandırmak için kullanacağımız komut 

Environment.Exit(0);

komutudur. Bu komutu kullandığınızda proje tamamen kapanmaktadır. Hangi formda olduğunuz farketmiyor. Direk uygulamayı kapatıyor.

Bu dersimzde bu kadar arkadaşlar,

Bol Kodlu Günler.

Mustafa BÜKÜLMEZ
Hazırladığım ve yüklediğim tüm dersleri deneyip çalıştığını onayladıktan sonra ekliyorum. Çalışmayan kodlar deneyimli kişiler için sorun olmayabilir ama yeni başlayanlar için problemdir. Hem yazılıma gönül vermiş sevgili arkadaşlarıma yardımcı olmak hem daha sonra lazım olduğunda arama süremi kısaltmak için paylaşıyorum.. -- *Bilgi paylaştıkça çoğalır. *Bir mum diğer mumu yakmakla ışığından bir şey kaybetmez. Aksine birlikte etrafı daha çok aydınlatırız. -- Lisede Ağ sistemleri ve Yönetimi bölümü Üniversitede de Bilgisayar Programcılığı okudum. Şuanda da Kahramanmaraş'ta olan Gemciler Güven Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş firmasında Bilgi İşlem Müdürü olarak çalışmaktayım. Yaptığım işe ek olarak yine Kahramanmaraş'ta olan 1453 Yazılım firmasının kurucu ortaklarından biriyim. ----- Kişisel Bloğum : https://csharpiledundenbugune.blogspot.com.tr/
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git