C# Tolower Özelliği

Bu makalemde sizlere tolower özelliğinden bahsetmek istiyorum. Tolower, string'e atanan metnin tüm karakterlerini küçük harfe çevirmemizi sağlar.

Merhaba arkadaşlar,

Bu makalemde sizlere tolower özelliğinden bahsetmek istiyorum.

Tolower, string'e atanan metnin tüm karakterlerini küçük harfe çevirmemizi sağlar.

Dilerseniz bir örnek yaparak bu konuyu pekiştirelim.

Bir adet buton ekliyoruz ve her zamanki gibi click olayına geçelim. Sonra aşağıdaki kodları yazalım:


private void button1_Click(object sender, EventArgs e)

        {

            string kelime = "İBRAHİM DELİBALTA";            kelime = kelime.ToLower();            MessageBox.Show(kelime.ToString());

                

        }

  • Etiketler;
İbrahim Delibalta
1984 Bayburt doğumludur. Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olan İbrahim Delibalta, hobi olarak başladığı web tasarım işine iyice sarmış ve iyi bir yazılım uzmanı olmaya karar vermiştir. <p>2004 yılından bu yana web tasarımı / programlama üzerine çalışan İbrahim Delibalta halen 2008 yılında kurduğu ajansında işlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda bir çok web sitesinde tasarımı konusunda eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. <p>Yazılım ve Veri Tabanı Uzmanı (Software and Database Specialist) sertifikasına sahiptir. Dreamweaver, Photoshop, Flash, Visual Studyo programlarını kullanmaktadır. C#, C++, VB.Net, ASP, ASP.Net, CSS, Ajax, JavaScript dillerine hakimdir. <p>Bunların dışında ise, animasyon hazırlamak en büyük hobilerinden biridir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git