C++ ile Basit Hesap Makinesi Yapımı

Şimdi size tamamen kendi yapımım olarak C dilinde basit hesap makinesi yapımını göstereceğim.

Merhaba arkadaşlar,

Şimdi size tamamen kendi yapımım olarak C dilinde basit hesap makinesi yapımını göstereceğim.

İlk önce C++ programlama için programı açalım. Daha sonra Ctrl+N'ye basalım (uzun yolu yeni > kaynak dosyası) Daha sonra alttaki verdiğim kodu yapıstıralım.


#include<stdio.h>#include<conio.h>

main()

{

      int a,b;

      int toplam;

      printf("1.sayiyi giriniz=");

      scanf("%d",&a);

      printf("2.sayiyi giriniz=");

      scanf("%d",&b);

      toplam=a+b;

      printf("sonuc=%d",toplam);

      getch(); }
Şimdi ise F9 tuşuna basalım programı derleyelim ve çalıştıralım.

Bugünkü dersimiz bukadar diğer derste görüşmek üzere...
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 8 yıl önce
Bu Css Derken ben bitane program indirdim DEV C++ Diye Dogru Programmı acaba ?
• 8 yıl önce
Çok özür dileyerek başlamak istiyorum. [list=1] Kütüphaneler aynı satırda belirtilmez. [/list] [list=2] Hesap makinesi demişiniz ama sadece toplama işlemi yapıyor hani bunun diğer işlemleri? Switch Case yapısını kullanarak ve birer tane char belirleyerek 4 işlemi neden yaptırmadınız?(Tabiki de farklı yollar kullanabilirdiniz "if else" gibi) [/list] [list=3] Bilmeyenler için kodların açıklaması yok. [/list] [list=4] Ayrıca kodları en aağıda yazdığım şekilde basitleştirebilirdiniz mesela gereksiz şeyler de tanımlamak yerine. [/list] Demek istediğim odur ki, burası insanlara öğretme platformu yani rasgele aklına gelen ilk şey,i yazıp kodlarını koyma yeri değil. Neden böyle bir çalışma içerisine girdiniz merak ediyorum. #include<stdio.h> int main() { int a,b; scanf("%d%d",&a,&b); printf("%d",a+b) getch; return 0; }
• 7 yıl önce
öyle saçma saçma kodlarla başlangıç seviyesi adamın kafayı karıştırmak yerine #include <iostream> using std::cout; using std::cin; main () { int x,y; cout << "1. sayiyi giriniz: "; cin >> x; cout << "2. sayiyi giriniz: "; cin >> y; cout << "sonuc: " << x+y; return 0; } buradaki çok kolay kodlar ile yapabilirler.

Yukarı Git