C++'da Operatörlerin Aşırı Yüklenmesi (Ders 44)

Bir önceki dersimizde operatörlerin aşırı yüklenmesi konusuna giriş yapmıştık ve aritmetik işleçleri aşırı yüklemiştik. Bu dersimizde ise karşılaştırma ve mantıksal operatörleri aşırı yüklüyoruz.

Merhabalar arkadaşlar,

Bir önceki dersimizde operatörlerin aşırı yüklenmesi konusuna giriş yapmıştık ve aritmetik işleçleri aşırı yüklemiştik. Bu dersimizde ise karşılaştırma ve mantıksal operatörleri aşırı yüklüyoruz. ,==,&&,++ işleçlerini aşırı yükledik örneklerimizde. Konuları her ne kadar kısa anlatmaya çalışsam da video bittikten sonra kayıt süresine bakınca her türlü 20 dakika civarında oluyor. Umarım dinlerken sıkılmıyorsunuzdur ( :

Bir sonraki derste sadece aritmetik, mantıksal, karşılaştırma operatörlerinin aşırı yüklenmesi ile ilgili test üzerinden sorular çözmeye çalışacağım.

Takıldığınız yerleri sorabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..

İyi seyirler.

  • Etiketler;
Muhammed Mastar
1990, İstanbul doğumlu. Ortaöğrenim ve liseyi İstanbul'da tamamladı. Şu anda Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve aynı zamanda Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünde okuyor. <p>C, C++, C# dillerini biliyor (öğrenmeye de devam ediyor) ve Adobe ürünlerini aktif olarak kullanabiliyor. SEO konusunda da bilgi sahibidir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git