Buz yazı yazalım

Bu dersimizde sizlere buz tutmuş yazıyı yazmayı anlatacağım.

Toolbar'dan Foreground'ı siyah Background'ı beyaz yapın ve aşağıdaki değerlerde yeni bir dosya oluşturun.Type Mask Tool(T) ile yazınızı yazın.Fill/Foreground Color ile yazınızı siyah ile doldurun. Seçiciliği gidermeden Select > Inverse yapın.

Filter > Pixelate > Crystallize yapın ve 12 değerini verin. Tekrar Select > Inverse yapın

Filter > Noise > Add Noise'u tıklayın, Amount değerini 80 verip Gaussian'ı işaretleyin ve OK' leyin.

Filter > Blur > Gaussian Blur yapın ve 2-3 gibi bir değer verin.

Image > Adjust > Curves'ı tıklayın ve aşağıdaki eğrisel grafiği oluşturmaya çalışın, OK'leyin. Select > Deselect veya Ctrl + D ile seçiciliği giderin.(Grafikteki şemayı oluşturamazsanız size kendi oluşturduğum curves'i gönderebilirim.)

Image > Adjust > Invert'ı tıklayın, yazınız aşağıdaki gibi olacak.Image > Rotate Canvas > 90cw ile resmi 90 derece döndürün.

Filter > Stylize > Wind'e tıklayıp Method'u Wind, Direction'ı From the right yapıp OK'leyin. Ctrl + F ile bunu ikinci kez tekrarlayın.

Image > Rotate Canvas > 90 CWW ile yazıyı düzeltin.
Image > Mode > RGB Color'ı tıklayın.

Image > Adjust > Hue/Saturation'ı açın Colorize 'ı işaretleyip aşağıdaki değerleri girin.Şimdi de buz yazımıza ışıltılar katalım. Bunun için öncelikle Foreground rengimizin beyaz olduğuna emin olalım ve Toolbar'dan Airbrush Tool'a tıklayalım.

Brushes kutusundan aşağıda görülen fırçayı seçelim ve çalışmaya başlayalım. Yazınızın ışıldamasını istediğiniz yere gelip farenin sol tuşu'na basılı tutarak boyayın, tuşa az basarsanız ışıltınız mat olur,çok basarsanız ışıltı artar.Sonuç:NOT: Çalışmanın sonunda siz de farkına varmışsınızdır: Bu çalışmada yazı karakterinin çok kalın olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Yazı karakteri sık ve çok kalın olmadığı nispette daha güzel iş çıkabilir.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Çok güzel görünüyor ama yazı okunamıyor :sasir:
Curveste hata var o değerler çok inişli çıkışlı biraz daha az iniş çıkış yaparsan yazı okunur
onla alakalı degil yazı tipiyle tamamen cok fazla kalın kullandım
güzel bir RENKLİ yazı calışması olmuş eline sağlık
hmmm.. guselll anlatmıssın
hmmm.. guselll anlatmıssın
Toolbar'dan Airbrush Tool'a tıklayalım. BU KUTUDAKILER BENDE SUAN ISLEM GORMUYOR ACABA NEDEN
tşrkler sana gerçekten çok hoş oldu ben orda 80 değerini fazla yapmadım güzel okunuyor benimki kaç gündür iyi bitane arıyordum en güzel bu senin anlattığın gibi oldu

Yukarı Git