Büyüyüp Küçülen Yazı

Bu dersimizde büyüyüp küçülen animasyon yapmayı öğreneceğiz.

Bu dersimizde büyüyüp küçülen animasyon yapmayı öğreneceğiz.

Öncelikle kendimize yeni bir döküman açıyoruz.Yazımızı yazıyoruz ve yazı layer'ımıza sağ tıklayıp duplicate layer diyoruz.Çalışmamızı Fill - Edit in Imageready diyerek Image Ready'ye gönderiyoruz. Oradan da Windows - Animation penceremizi açıyoruz.Simdi ise örnekte vermiş olduğum resme bakın.Animation penceresinde 1.Frame'de yazı layerımız gözü açık kopyasının kapalı 2.Frame'de ise tam tersi olcak orjinalin gözü kapalı kopyasının gözü açık, ama 2.Framede kopya layer'ı biraz büyülteceğiz.

File - Save optimized as'dan .gif olarak kaydediyorus CS2 (v9.0) ise File - Save for Web'den .gif olarak kaydederek çalışmamıza son veriyoruz.

  • Etiketler;
Çağlar Umut Tosun
Grafik Tasarım bölümü mezunu olan yazar, dört yıldır grafik tasarımla uğraşıyor. Şu sıralar desen, karakalem ve animasyon çalışmalarına da yoğunlaşmış durumdadır. <p>Çağlar Umut Tosun, Photoshop, Flash, Freehand, CorelDraw, Frontpage programlarını kullanmayı biliyor ve sitede bu programlar hakkında dersler yazıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

teşekkürler harika çok güzel olmuş bende bunları öğrenmek istiyordum
saol kardeş.ben photoshop a çok merak ım varr.işşlh öğrecemm sizin sayenizdee.az çok biliyorum amaa dahaa iyi olmak istiyorum
Burada ikinci layerı açarken yazı karakterini büyütmek gerekir onu belirtmemişsiniz arkadaşlara duyrulur.
Ewt unutmuşum sanırım :)
kaydedip siteye koyunca animasyonda sorun oluyor ne olduğu belli olmuyor ön izlemede sorun yok ama her hangi bir siteye aktardığında problem oluyor ders için teşekkürler
arkadaslar indirme adresini atin veya nerde indirliyor :Ssöyleyin ne olur:agla:
:(:(indirme yerini söyleyin:agla:

Yukarı Git