Büyüteç Animasyonu

Bu dersimizde büyüteç animasyonunu ele alacağız.

Bu dersimizde büyüteç animasyonunu ele alacağız.
Yeni bir döküman açalım ve yazımızı yazalım.

Windows açılır menüsü altındaki Character iletişim penceremizi açalım.Yazı layerımızı Ctrl + J kombinasyonuyla bir kez çoğaltalım ve çoğalttığımız yazı layerımızın ismini büyük diğerini küçük olarak değiştirelim.Yeni bir layer açalım ve Elliptical Marquee Tool araçı ile bir yuvarlak çizelim (araç çubuğundan elliptical seçim aracını seçtiğimizde yukarıdaki toolbar'da Feather değeri aktif olacaktır değeri 3 px yapalım.)
Seçili alanı Alt + Backspace kombinasyonuyla siyaha boyuyalım.Seçililiği bozmadan yeni bir layer daha açalım ve Select açılır menüsü altındaki önce Modify sonra Border iletişim penceresini açalım 3 px değerini verip değişikliği uyguluyalım.Ctrl + Backspace kombinasyonuyla seçili alanı beyaz'a boyuyalım.Büyüteç layerımızı büyük yazı layerımızın altına tasıyalım ve büyüteç layerımıza ctrl tuşuna basarak birkez tıklıyalım ardından ctrl tusuna tekrar basarak kenarlık layerımıza tıklıyalım böylelikle 2 layerıda aynı anda seçmiş olcaz ardından zincirle birbirine bağlıyalım.Büyük puntolu yazı layerımız seçili iken Layeraçılır menüsü altındaki Create Clipping Mask seçeneğini aktif edelim.Yazılarımızın rengini değiştirelim istediğimiz renk yapabiliriz.Windows açılır menüsü altındaki Animation penceremizi açalım.Animation penceremizle beraber 1.karemizde gelecektir birinci karede mouse yardımıyla büyüteç layerımızı yazı layerımızın soluna çekiyoruz yeni bir kare daha oluşturuyoruz 2.karemizde ise yazı layerımıızn en sağına çekiyoruz.2.Layerımız seçili iken Tween değerini 25 verip ok tusuna basıyoruz.Çalışmamızı File açılır menüsü altındaki Save for Web'den .gif formatında kaydederek son veriyoruz.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

çok güzel bir der ellerine sağlık
Ellernıze saglık:kirp:
teşekkürler ama bizimki tektaraflı oldu yani en üstte verdiğiniz örnek gibi olmuyor bitince baştan başlıyor geri gitmesi için ne yapmamız lazım. teşekkürler..
aynı islemi tekrar etmen gerekiyor bitince yeni kare olusturup en basa göndermek gibi.
dostum durbun siyah oldu.. durbun yazunın üstünden gecince altta kalan harfleri kapıyo.. harfler gozukmuyo yani?? dürbünü nasıl seffaf yaptık_ ? ikinci sorum: kenarlık layeri nedir?? anlatımında yok. .yinede cok saol..
Yazı rengi ile dürbün rengini aynı yaparsan yazı gözükmez çalışmamın son aşamasında zaten yazı r engini değiştirdim ben farketmiş olman gerek kenarlık dediğimiz olay işe dürbüne stroke ekledim ayrıca onunda nasıl yapılacağını açıkladım çalışmada dikaktli bakın lütfen.
çoook teşekkür ederim nicedir şu image rady sorunum vardı gayet açık anlatmışsınız oldu emeğinize sağlık..
Çalışmaların çok güzel ve boş deil elimde zamanım olsada keşke aranızda paylaşım yapabilsem.. İlhamın silahı kalem kurşunu ise kelimeler. Rengarenk bi yaşam dileğiyle . herkese kolay gelsin.
çok güzel olmuş ellerinize sağlık
güzel çalışma teşekkürler. inşallah bizde böyle çalışmalar paylaşırız.
Teşekkürler Emeğinize sağlık Uzun zamandır yeni ders yok nerelerdesiniz :uzul:
tskler ellerine saglık...paylasım için saol.. http://i28.tinypic.com/2hf6ut1.gif Bakin bakalim olmus mu? Saygılar...
teşekkürler.
yeni denemelerde bulunmak üzere çok teşekkürler
Büyük yazının gözükmemeşi için ben Clipping mask uyguladım yukarıdaki resimlerdede belirttiğim gibi Büyük yazı adlı layerımızı oval seklin içine mask uyguladım ve sadece yuvarlagın içinde kalan kısım gözükmektedir.
kardeş eyw..teşekkür ettim...
.karemizde gelecektir birinci karede mouse yardımıyla büyüteç layerımızı yazı layerımızın soluna çekiyoruz yeni bir kare daha oluşturuyoruz 2.karemizde ise yazı layerımıızn en sağına çekiyoruz. buraya kadar herşey normaldi ama bu kısmı anlamadım izah edebilirmisiniz?

Yukarı Git