Brush Tool ile Animasyon Yapımı

Bu dersimizde brush'ları (fırçaları) kullanarak güzel bir animasyon oluşturmayı öğreneceğiz.

Öncelikle kendimize yeni bir döküman açıp yazımızı yazıyoruz.Yazı layer'ımızın üstüne yeni bir layer oluşturuyoruz.Yeni layer'ımızı brush'la süslüyoruz. Foregorund rengi beyaz olacak.

Seçmiş olduğumuz brush'la layer 1'de aşağıdaki resimdeki gibi bir şekil oluşturdum.Yeni bir layer daha açıp daha önce belirttiğimiz brush'larla şekil oluşturun.Yeni bir layer oluşturup aynı sekilde devam ediyoruz.Dersimize Imageready aktarıyoruz ve kaldığımız yerden devam ediyoruz. Windows - Animation penceremizi açıyoruz.

Not: CS2 ve üst versiyonlarını kullananlar için Imageready'ye gerek yok, animation penceresi Windows menüsünde var.

1.Framede yazı layerımız haric hepsinin gözü kapalı.2. ve 3. frame'de ise örnek olarak verdiğim resimlere bakınız.Çalışmamız böyle devam edecek. Her bir frame'de gözü kapalı olan bir layer'ın gözünü açıyoruz ve File > Save optimized as'dan .gif olarak kaydediyoruz.

ImageReady'den Photoshop'tan ise File > Save For Web'den .gif olarka kaydederek çalışmamıza son veriyoruz.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.
Sitede teknik bir sorun olduğu için .gif upload edemiyorum.

  • Etiketler;
Çağlar Umut Tosun
Grafik Tasarım bölümü mezunu olan yazar, dört yıldır grafik tasarımla uğraşıyor. Şu sıralar desen, karakalem ve animasyon çalışmalarına da yoğunlaşmış durumdadır. <p>Çağlar Umut Tosun, Photoshop, Flash, Freehand, CorelDraw, Frontpage programlarını kullanmayı biliyor ve sitede bu programlar hakkında dersler yazıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git