Blur Efektiyle Farklı Bir Animasyon

Bu dersimizde Blur ve Mask tekniklerini kullanarak farklı bir animasyon yapacağız.

Bu dersimizde Blur ve Mask tekniklerini kullanarak farklı bir animasyon yapacağız.
Yapacağımız tasarımda kullanmak istediğimiz resmi photoshop'da açıyoruz.Resim Layerımızın bir adet kopyasını oluşturuyoruz bunun için Ctrl + J kombinasyonunu kullanabiliriz.Oluşturduğumuz layer'ı en alta taşıyalım ardından Filter açılır menüsü altındaki önce Blur sonra Gaussian Blur seçeneğini seçelim açılan iletişim penceresindeki Radius; 3 pixel değerini girelim ve ok diyerek değişikliği resme uyguluyalım.2 layerımızın ortasına yeni bir layer daha açıyoruz.Rectangular Marquee Tool seçim araçını seçiyoruz.Yukarıdaki araç çubuğundan gerekli ayarları yapıyoruz.Aşağıda belirtilmiştir.Açmış olduğumuz layerımızda her hangi bir alanı seçim araçını kullanarak seçiyoruz.Foreground ön palet rengimizi siyah ayarlıyıp seçili alanıALt + Backspace(SİLME TUŞU) kombinasyonunu kullanarak siyah renkle boyuyoruz. Seçili alandaki seçililiği gidermeden Sanalkurs.Net adlı layerımızın üstüne yeni bir layer daha oluşturuyoruz.

Select açılır menüsü altındaki önce Modify sonra Border seçeneğini seçiyoruz açılan iletisim penceresindeki Width; 5 pixel değerini giriyoruz. Seçililiği bozmadan background arka renk paletimizi beyaz olarak ayarlıyıp Ctrl + Backspace kombinasyonu ile seçili alanı beyaz renkle boyuyoruz.Layer 2 adlı layerımıza sağ tıklayıp Blending Options seçeneğine giriyoruz.Aşağıdaki ayarları aynen uyguluyoruz.

Ctrl tuşuna basılı tutarak önce layer 2'e sonra layer 1'e tıklıyoruz böylelikle 2 layerıda aynı anda seçmiş oluyoruz.Simdi zincir simgesine tıklıyarak 2 layer'ı birlestiriyoruz.Sanalkurs.net layer'ı seçili iken Layer açılır menüsü altındaki Create Clipping Mask (Alt + Ctrl + G) seçiyoruz.Windows açılır menüsü altındaki Animation penceremisi açıyoruz.

Animation penceremizdeki 1.karemizde (Frame) layer2 ve layer 1 en alt sol tarafa çekiyoruz Move Tool araçını kullanarak.2.karemizde biraz daha sağ üst tarafa çekiyor bu yöntemle animasyonumuzu oluşturup File açılır menüsü altındaki Save For Web'den .gif formatında kaydederek çalışmamıza son veriyoruz.
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 12 yıl önce
çok teşekkürler bu güzel bilgilerden ötürü çağlar:kirp: Yalnız bir uyarım Photoshop 8 kullananlar dikkat etsin onda animation penceresi yok:kirp:
• 12 yıl önce
Paylaşım Çok iyi olmuş eline sağlık banner vb. kullanılabilicekbir çalışma
• 12 yıl önce
tşk ederim...
• 12 yıl önce
Ben verdiğime göre sende verebilirsin sanırım :) :)))
• 12 yıl önce
ellerine sağlık
• 12 yıl önce
Paylaşımınız için teşekkürler. Emeğinize sağlık. İkinci denememde uygulayabildim ))
• 12 yıl önce
teşekkürler gayet güzel bir anlatım,yararlı olacak.
• 12 yıl önce
bn de o zincir işareti yok ve ctrlyle iki layeri seçemedm olmuo..ve photoshop altıyı kullanıorm yardm please....
• 12 yıl önce
Bunu Cam Siliyo Gibi Yapabilirsek Güzel Olur Ellerine Sağlık
• 11 yıl önce
ÇOK GÜZELL :gul:
• 11 yıl önce
en başta layeri nası aşaa alıoq yaf acemilik başa bela bu arada

Yukarı Git