Bir objenin yansımasını oluşturma

Bu dersimizde bir objenin yansımasını oluşturmayı öğreneceğiz.

Yansıtmak istediğimiz resmi Photoshop'ta açıyoruz. Seçim araçlarını kullanarak seçili hale getirip uygun değerde feather (Ctrl+Alt+D) veriyoruz. Ctrl + J ile seçili alanı layer'a çeviriyoruz.

Resmin bulunduğu layer'ın üzerine sağ tıklayarak duplicate ettikten sonra Edit > Transform > Flip Vertical dedikten sonra Opacity'e 40 veriyoruz ve duplicate ettiğimiz layer'ı orjinal resimle uç uca gelecek şekilde yerleştiriyoruz.Edit > Transform > Perspective diyerek perspektif efekti ekranını açarak imajı sağ veya sol alt köşesinden tutarak alt kısmını genişletiyoruz. Bu durum yansımayı daha gerçekçi gösterecektir.Daha sonra irice featherlı bir brush alıp duplike ettiğimiz layer'ın yarısını erase (silgi) aracı ile siliyoruz.

Yine duplicate ettiğimiz layer'a Filter > Distort > Ripple ile efekt verelim.Kolay Gelsin.

  • Etiketler;
Çağlar Umut Tosun
Grafik Tasarım bölümü mezunu olan yazar, dört yıldır grafik tasarımla uğraşıyor. Şu sıralar desen, karakalem ve animasyon çalışmalarına da yoğunlaşmış durumdadır. <p>Çağlar Umut Tosun, Photoshop, Flash, Freehand, CorelDraw, Frontpage programlarını kullanmayı biliyor ve sitede bu programlar hakkında dersler yazıyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

KARdes halal olsun sana sayend bizde ogreniyoruz sabaha kadar bununla ugrastim simdi yatacagim saat 06:05 eyvallah
tşk ederım bende ogrendım nasıl yapılacagını ellerıne saglık
opacity nerde :S

Yukarı Git