Bir Koltuk Modelleyelim

3Ds Max'e yeni başlayanlar için basit bir koltuk modellemesi yapalım.

3Ds Max'e yeni başlayanlar için basit bir koltuk modellemesi yapalım.

Max ile çok basit bir koltuk modelleme örneğini anlatmaya çalıştım. Bu dersi size Max arayüzüne aşina olmanız ve çok basit de olsa bir örnek yapabilmeniz amacı ile hazırladım.Yukarıdaki işaretlenmiş kutucukları takip edin, cisimlerin seçiminden "standart"ı değiştirerek, "extended" yapın. Ve "chemfebox"u sahnenize şekildeki gibi alın.Autodesk / Maps dizinleri içerisinde bulunan materyalleri kullanabilirsiniz. Ben rastgele iki renk uyguladım.

Kolay gelsin.

  • Etiketler;
Gökhan Halimoğlu
1989 İzmir doğumlu. 2005 yılından bu yana aktif olarak programlama dünyasının içinde. Şu anda Çukurova Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı bölümünde eğitim hayatını sürdürüyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

resimler gözükmüyor
Resimlerde bir sorun yok, gayet düzgün görüntülenebiliyor.
Kaliteli ders olmuş Gökhan, tebrik ederim.
hiç bişey anlamadım
@yildirim_aya Doğladır. @dr.weaver Renkleride bir tuturabilsem.Programcı olunca böyle oluyor : )
resimleri gostermemesi benden kaynaklanıyomus simdi gözüküyor eline sağlık ayrıca haklısın renkler olmamış:D
merhaba ders iyi anlatılmış ama benim gibi 3ds max' a yeni başlayanlar için biraz zor.denedim ikinci parçayı kopyaladım ama aynı zemine tutmadı.ikinci parça tellerin(adını bilmiyorum) arkasında kaldı ama nasıl alabileceğimi de bilmiyorum:sasir::agla:
resimler gözükmüo kardeş
@cptnmhmt Yukarıda araçlarımız var,Hareket,büyütme/küçültme,dönderme bunları anlatan bir ders aktarabiliriz. Tahminimce shıft olayını unuttunuz kopyalam işlemlerini shıft tuşu basılı tutarak yaparsanız bir sorun çıkacağını sanmıyorum. @dilde_tuzcu Bilemiyorum,Sorun sizin kaynaklanıyor.
resimler gözükmüyor:uzul:
Yeni başlayan biri için hiç başarılı bir anlatım değil...
hayatımda böyle dandik modelleme görmedim :)
-mimtek - phazedllon arkadaslar dersı hazırlayan arkadas modelleme yarısmasına gormeyecek. Orta duzeyde yanı hangı tusun nerede oldugunu bılen kullanıcılar ıcın bır ders hazırlamıs. Bu sıtede gordugunuz derslerle hıc bır yere yarısmaya gıdılmıyor. Amaç neyş nerede nasıl kullanıldıgını gostererek, kullanıcıya bılgı kazandırmak oluyor. Sitenın Sloganına bakın. Ne yapabılecegını goster yazıyor. Yaptıklarımızın aynısını yap yazmıyor.. Ben gosterırım yada bır baskası gosterır sen de bu bılgılerden yararlanarak ne yapabılecegını gosterırsın..
gusel cvb eray :)
Materyalleri biraz daha açabilirdiniz.
tebrikler çok güzel anlatmışsın
ders cok guzel olmus tarıf edılenler uygulandı zaman guzel sonuc werıyo we yenı baslayanlara guc werıyo tesekkur ederım.
resimleri göremiyorum
bu ders bence çok faydalı olmamış. Şöyleki; bu ders eğer orta düzeye göre anlatılmışsa orta düzeydeki bi insan bunları zaten yapabilir. Başlangıç seviyesindeki bir insan gene imkanı yok... Çünkü anlatım eksikliği var merdivenleri 3 er 3 er çıkarak anlatmış arkadaş malesef. Tamam emeğine saygımız sonsuz ama keşke biraz daha detay katsaydın. En azından işin sonunda koltuğa ayak yapsaydın. ve render öncesi ile render sonraki arasında model farkı var. Koltuğun kolunun yarısı siyah yarısı beyaz nasıl yaptın. Bence başlangıç seviyesindeki arkadaşlar için yetersiz bir ders olmuş
ben bunu yaparken tasıma tusum görünmedi neden ve nasıl düzeltebilirm
modellemeyi yapayım derken taşıma tusum saga sola dönüyo ama asagı yukarı olmuyo nasıl düzeltilebilir?
taşıma tuşunun görünmesi için klavyeden x tuşuna basarak düzeltebilirsin.
Elinize sağlık çok güzel hazırlamışsınız
gayet gzl anlatilmis ve hazirlanmis bende bu prgrmlarla baydair ilgileniyorum ama yinede bazen bilmediyim ve ya unutdugum seyler oluyor cok gzl emeyinize saglik devamini bekleriz:)
güzelde bu çok eski. 2011 için koyabilirmisin hocam? ben 2011 kullanıyourm :( benzerlik pek yok

Yukarı Git