Bir İtalyan lokantasına web sitesi yapıyoruz - 3

İtalyan lokantasına yaptığımız web sitesi çalışmasına 3. bölüm ile devam ediyoruz.

aracını kullanarak DBC07A rengi ile aşağıdaki resimdeki gibi bir dörtgen oluşturun.menüsünden aşağıdaki şekli bulun ve ekleyin.9C6733 rengini kullanın. Opacity ayarı % 20 olsun.Yeni bir layer oluşturun. aracını kullanarak aşağıdaki gibi her iki şekil de içeride kalacak şekilde seçim alanı oluşturun ve seçtiğiniz kısmın ortasında mouse'a sağ tıklayın, Stroke seçin, rengini 652501 yapın. Opacity %30 olsun.

Yeni bir layer daha oluşturun. aracı ile tekrar resimde gördüğünüz gibi bir seçim alanı oluşturun ve seçimin ortasında mouse'un sağ tuşuna tıklayarak Stroke seçin, rengini 652501 yapın. Opacity %30 olsun.

aracını kullanarak 8b7641 renginde resimde gördüğünüz şekilde bir dikdörtgen oluşturun.Uygun boyutlarda ayarladığınız bir resmi aşağıda gördüğünüz şekilde yerleştirin.Yeni bir layer oluşturun. aracını kullanarak resmin etrafında seçim alanı oluşturun, sağ tıklayın ve Stroke seçin, rengi 652501 olarak belirleyin. Opacity %30 olsun.

aracını kullanarak resimdeki gibi bir şekil oluşturun. Rengi C4A378 olsun. Bunu madde imi olarak kullanacağız.Bu küçük şekli resimdeki gibi yerleştirin. İki kez kopyalayıp yapıştırarak ekleyin. Resimdeki gibi olsun. (Biraz küçük ama dikkat ederseniz görebileceksiniz.)Dersimize 4. bölümle devam edeceğiz.

NOT: Adobe Tutorialz sitesinden çevirdim.
  • Etiketler;
Siraceddin El
1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında sayısız projede yer aldı. 2002 yılında Sanalkurs.net'i kuran ekiptendir. Etkinlik.com.tr'nin de kurucularındandır. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Yukarı Git