Bir Çizgi Karakteri Hareket Ettirme

Bu derste Flash programını kullanarak bir karakter yapıp hareket ettirmenin mantığını göreceksiniz.

Bu derste Flash programını kullanarak bir karakter yapıp hareket ettirmenin mantığını göreceksiniz.

İlk olarak çalısmamızda kullanacağımız parçaları alalım. Parçalar şu şekilde olacaktır:Bu çalışma için resimde gördüğünüz gibi parçalara ayırdığım bebek karakterini tek tek çizmek gerekiyor. Uzun bir uğraş sonrası çizimi yaptım ve Flash'a aktardım ve frame'lere (karelere) tek tek, bacak, kol, kafa vs. ayrı olacak şekilde ekledim.

Geriye bu parçaları birleştirip yürütmek kalıyor. Yürüme şeklini vermek sizin elinizde. Aşağıdaki görüntüde bu çizimleri sahneye nasıl yerleştirdiğimi ve kare kare nasıl eklediğimi göreceksiniz. Tek tek hepsini ayrı frame'lere koyduğumu fark edeceksiniz.Daha sonra bunları ekledikten sonra arka plan eklemesi yaptım ve çalışmayı bitirmiş oldum.

Siz de bu tür çalışmalar yaparak hem çizim kabiliyetinizi geliştirebilir, hem de mevcut yeteneklerinizi kullanarak çizimlerinizden bir çizgi film yapmaya adım atmış olursunuz.

Çalışmamın son hali ise aşağıdaki gibidir:

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 9 yıl önce
Çok güzel olmuş ellerine sağlık.
• 9 yıl önce
çokkk güzelllll
• 9 yıl önce
:) güzel kşke arka planını daha deişk bişi yapsaydn görünüm açısından daha ii gözükürdü.
• 9 yıl önce
slm ben bu çalışmayı denedim. hiç flash bilgim yok. bebeği çizdim ama ayrı framler dediğiniz görseli göremedim. yüklerseniz çalışmayı tamamlamayı çok isterim. paylaşım için teşekkürler
• 8 yıl önce
Video kaybolmuş herhalde bende göremedim yöneticilerin ilgilenmesi gerekir. Olmadı karlidagtasarim.com sitesine bakabilirsin
• 8 yıl önce
iyide nasıl koydugunu nasıl hareket verdiğini anlatman lazımdı...

Yukarı Git