Bir bilgisayarda virüs belirtileri nelerdir?

Bir bilgisayarda virüs belirtileri

Bilgisayarınız açılmıyor mu? Belki de bilgisayarınıza virüs bulaşmıştır.Ancak şunu da unutmamak gerekir. Bilgisayar ile ilgili sorunlara neden olan her zaman virüs olmayabilir. Donanım "config.sys" veya "autoexec.bat" dosyalarındaki değişiklikler yahut kullanıcı hataları da buna neden olabilir. Bir bilgisayardaki virüsün belirtileri şunlardır:

a)Program yüklemeleri normalden daha fazla zaman alır.

b)Disk alanları azalır.

c)Bozuk sektör artar.

d)Mevcut ram sürekli azalır.

e)Programların normal çalışmaları bozulur.

f)Kendilerine ait olmayan hata mesajları görüntülerler.

g)Ekranda ilginç şekil ve karikatürler oluşur.

h)Dosyalar kaybolur.

I)Dosya bilgileri değişir.(uzantısı,adı,tarihi gibi)

k)Nasıl oluştuğu bilinmeyen dosya ve dizinler belirir.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

virüs bulaşan bilgisayara ne yapılmalıdır:uzul:
çok saol emeğine sağlık
virüs bulaşan pcye format atılmalıdır:D ve kaspersky 2009 (no beta) her gün güncellenebilien full antivirüs programı yüklenmeli ve her zaman güncellenip açık tutulmalıdır eger yok daha iyisi derseniz kasperskyı yükleyin üstüne bide deep freeze 1 reset :kirp: pc 0 virüs 0 trajan
eger pc ye antivirüs yüklüyemiyorsan ctrl+alt+del yap görev yöneticinden çok yabancı gelen ve bu kesin virüs dür dediğin işlemin ismini al sonra sonlandır derken çalıştıra regedit yazıp ctrl+f ile o sonlandırdğın virüsü yaz bulunca sil gitisin ama dikkat et o windows dosyası olmasın zaten anlarsın onun virüs oldğunu anlayamıyorsan hiç dokunma
Selam.02.08.2008 emre_erkanbilgi diyor ki:virüs bulaşan pcye format atılmalıdır ve kaspersky 2009 (no beta) her gün güncellenebilien full antivirüs programı yüklenmeli ve her zaman güncellenip açık tutulmalıdır eger yok daha iyisi derseniz kasperskyı yükleyin üstüne bide deep freeze ......... Ama deep freeze'nin Sakıncaları var. diskete kaydetmediğin senin dosyalar da gider(devamlı yedekli çalışmak gerekli..... :kirp:
ya benm pc ye antiwirüs programı yüklenmio !!! avastı indirdim tam çalıstr diorum ilerleyen aşamalarda tam yüklüyeceği sırada birden pencere kapanıor üstüste çok sefer denedim ama hep aynı seyler oldu acaba ne yapmam lazm lütfen bilgi werir misiniz:sasir:::agla::agla:

Yukarı Git