Bilgisayarınızın Uzun Ömürlü Olması

İster ev, ister iş yerinde bilgisayar kullanıcısı olun, dikkat etmeniz gereken önemli faktörler var.

İster ev, ister iş yerinde bilgisayar kullanıcısı olun, dikkat etmeniz gereken önemli faktörler var, özellikle Türkiye şartları için şunlara dikkat etmeniz gerekiyor:

- Mutlaka bilgisayarınızı Toprak hattı olan topraklı prizlerde kullanınız,

- Aşırı voltaj değişmelerinden korunmak için voltaj korumalı prizleri kullanabilirsiniz,

- Bilgisayarınızın parçalarının uzun ömürlü ve sorunsuz çalışabilmesi için ani elektrik kesilmelerine, düşmesine karşı güç kaynağı kullanmaya özen gösteriniz. (güç kaynağı rastgale olarak alınmamalıdır.)

- Güç kaynağı seçerken : güç kaynağı hesaplama tablolarından yararlanabilirsiniz. kullandığınız bilgisayarın gücü kaç watt, monitörünüzün ve diğer aksamların güçlerini toplayarak toplam watt'a göre yada teknik yardım ile güç kaynağınızı alınız.

- Güç kaynaklarınıa KESİNLİKLE LASER YAZICI bağlamayınız. Bunlar ilk çalışma anında aşırı akım çektikleri için güç kaynağınızı bozabilir devre dışı bırakabilir ve garanti kapsamı dışına çıkarabilrisiniz.

- Untumayınız ki tüm elektrik hatalarından dolayı oluşan arızalar garanti kapsamı DIŞINDA kalmaktadır.

- Bilgisayarlarınızı tozlu ortamlardan uzak tutunuz. Ev kullanıcıları dahi belirli periyotlarda bilgisayarlarını temizlemeli/temizletmelidirler. (Belli bir teknik bilgiye sahip olan arkadaşlar için geçerli)

- Bilgisayarınızı sıvı maddeler ile kesinlikle temizlemeyiniz. Özellikle bilgisayar kasalarının içini, monitörlerinizin arka kısımlarını ISLAK MALZEMELER İLE TEMİZLEMEYİNİZ. ELEKTRİK VARKEN, PC ÇALIŞIRKEN PC TEMİZLİÃİ YAPMAYINIZ.

- Çok çizik ve kirli cdleinizi bilgisayarınızda kullanmamaya özen gösterin.

- Bilgisayarınız Çalışırken Yerini değiştirmeyiniz. Sarsmayınız.

- Yeni bilgisayarlar için Yetkili servisler haricinde bilgisayarınızın kasasını ve monitörlerinizi açmayın tamir etmeye çalışmayınız. GARANTİ KAPSAMI DIŞINA çıkacaktır.

- Anti virüs programı kullanmaya özen gösteriniz ve sürekli olarak güncelleyiniz.

- Yeni aldığınız bilgisayar veya herhangibir elektronik aletinizin ilk 1 ay hiç bir kutusunu ve parçasını atmayınız ve özenli bir şekilde kutularından çıkartınız. Birebir değişim avantajları ve geri iade etmek zorunda kalırsanız problemsiz bir şekilde iade edebilrisiniz. (Yeni Tüketici yasasına göre)

- Tanımadğınız ve bilmediğiniz kişilerden gelen mailleri, programları çalıştırmayınız yüklmeyiniz.

Bu konulara dikkat ettiğiniz takdirde bilgisayar ve programlarınızın daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olmasını sağlamış olacaksınız.

Başarılar Dilerim.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

• 11 yıl önce
its very nice it is wonderfull i lıked very thank you fer your information
• 11 yıl önce
Yorumunuz için teşekkürler, fakat sitede ve burada kullandığımız dil Türkçedir. Thanks for idea, but we are using for Turkish Lanugage this site.
• 11 yıl önce
Bilgiler için sağolun.
• 11 yıl önce
gerçekten çok yararlı bilgiler teşekkürler herşey için bu arada bende web tasarımı okuyorum ayrıca siteniz harika bu konuda çok yararlı olmuş ellerinize sağlık....
• 11 yıl önce
teşekkür ederim. başarılar dilerim
• 11 yıl önce
TŞK:hayret:
• 11 yıl önce
tesekkurler cok ii anlatmıssınız:kirp:
• 11 yıl önce
Yararlı bilgiiler sağolun. Site harika, bundan sonra düzenli aralıklarla u siteyi takib edeceğim. ilerde belki çalışmalarımla da yardımcı olurum....
• 11 yıl önce
tskler
• 11 yıl önce
tesekkurler:gul:
• 11 yıl önce
bilgi için teşekkürler
• 11 yıl önce
Çok yüzeysel bilgiler...

Yukarı Git