Bilgisayarınızda Casus Var mı?

Evet arkadaslar biliyorsunuz Microsoft isletim sistemlerinde bircok casus koymayida ihmal etmemis. Bunlardan biri...

Evet arkadaşlar, biliyorsunuz, Microsoft işletim sistemlerinde birçok casus koymayı da ihmal etmemiş. Bunlardan birini temizleyelim:


Baslat/ Çalıştır/ CMDkarşınıza Dos penceresi açıldı. Buraya;


net user


yazın.
Eger karşınıza;

Support_388945a0


yazıyorsa sende casus var demektir. Bunu silmek icin ise

net user Support_388945a0 /delete


yazmanız yeterli, artık casusunuz silinmiştir.
  • Etiketler;
Abdullah Tekin
PHP, Ajax ve JQuery'e son derece hakim bir programcı olarak bazı firma ve kuruluşlara aşağıdaki konular dahilinde freelance olarak hizmet veriyor: - Daima web standartlarını, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve güvenlik önlemlerini içeren projeler gerçekleştirmek, - Tasarımı yapılmış web sitelerini kusursuz bir şekilde web'e uyarlamak, - Özgün ve kodları kendisi tarafından yazılabilen PHP+Jquery+Ajax destekli modüller hazırlamak - Web stratejileri oluşturulması, - Web dahilinde sistemler kurmak, - Kontrol panelleri hazırlamak, - Hızlı, kullanılabilir, erişilir ve güvenliği üst düzeyde olabilecek web siteleri alt yapısını oluşturmak. İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Haber Sistemi, E-Ticaret ve Okul Yönetim projelerini içine alan PHP konusundaki birikimlerini burada Sanalkurs.net üyelerine aktarıyor ve aynı zamanda Sanalkurs'un yazılım altyapısını şu an en üst düzeye taşımak için gece gündüz kodlarla boğuşuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

1 tanesi gitti acaba benim password leri kullanmis olabilir mi ?
Abdullah bey, Bu Support_388945a0 gerçekten bir casus olduğuna mı işarettir? Biliyorsunuz zaman zaman bu tür standard dosyaların kazara silimesi de sözkonusu olabiliyor.
pekala u casus ne gibi işle yapıyorlar bunları öğrenebilirmiyiz
Ben de casus varmış! :hayret: Teşekkürler :kirp: Çok yararlı bir bilgi :kirp:
bunu silmeden önce casus olup olmadıgını nerden ögrenebiliriz net bilgisi olan yokmu
yaptıkta noldu şimdi tarandıında halen duruo:hayret:
bundan başka casus olabilir mi?varsa nasıl temizleyeceğiz
sağol şeff
ben bunu yapmiştim :D onu öldüreli çok oldu yni :D
O Bir casus Ama Amaci windows kullanıcılarını ızlemek degil.Support_388945a0 adlı Kucuk Yazılım Windows işletim sistemi kırmaya Calısan Crackerler icin alınmıs bir onlem.Bir nevi Kacak Yazılımı support.Microsoft.com a bildiren bi yazılım parcası ama şöyle bir durum soz konusu bu Casus Yazılım Calısmıyor Yanı Crackerleri etkilemiyor oyle bos bos windows XP de duruyor
Gözlükde güzelmiş
çok saolasın yaws sayende kapattım
ben bunu yaptigim zaman önce yukarida bir siyah pencere acilip bir saniyede hemen dos penceresiyle birlikte kayboluyor acaba bu nedemek ögretmenim ?:-dusun:
soylediginiz gibi yaptim silme islemini fakat karsima username: pasword gibi yazilar cikti? bu neden olabilir.program silinmemis olabilir mi? tekrar net user yazdigimda yine support 388945_a0 cıkıyor? ne yapabilirim.
teşekkürler
bu yazanın cidden casus olduğuna eminmisiniz? yanlış bişey silmeyelim
önerdiğiniz yolu takip ettim ama delete diye yazamıyorum
rica etsem başka şekilde anlatırmısınız yapamadım

Yukarı Git