Bilgisayarımda Spyware varsa nasıl temizlerim ?

Bilgisayarımda Spyware varsa nasıl temizlerim ?

Spyware Temizleme

Temizlemek için Ekle/Kaldır (Add/Remove) yeterli değildir, Çünkü bu yazılımları sildikten sonra da casuslar içeride kalır. Bu amaca uygun olarak yazılmış Casus Yazılım Temizleme programları vardır. Genelde el ile silmektense bu programları kullanmak çok daha rahat olacaktır.
Bu tip yazılımların küçük bir listesi vardır. Kişisel tercihim SpyBot
http://spybot.safer-networking.de/

Spybot aynı zamanda hosts osyalarınızı koruyabilir, İnternet'teki bilinen reklam verenlerin reklamlarını iptal edebilir, programların geçmişlerini (history), Akıl Notlarını (cookie) temizleyebilir ve yazı yakalayıcı (keylogger) gibi tehlikeli programları da engelleyebilir.

Not 1 : Unutmayın ki Antivirus programları bu tip casus yazılımları bulmazlar.

Not 2 : Bu casus yazılımları temizledikten sonra ilişkili program çalışmayabilir. Örnek olarak kazanın casus kısmı temizledikten sonra Kazaa programı çalışmayabilir.

Not 3 : Casus Yazılım temizleme yazılımları aynı antivirus programları gibi çalışırlar. Güvenli kalmanız için sık sık güncellemeniz gerekir. Bir çok program otomatik güncelleme desteği verir, her gün yeni güncelleme için kontrol etmenizde fayda vardır.

(Antiviruscity'den Yararlanıldı.)
  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Bu program reklam virüsleri içinde geçerlimi yani hani bu uğraşı uğraşıp silemediğimiz zamansızca gelen reklamları kolay gelsin
merhaba.buaralar bana çok fazla gelen bir mail var içerik olarak arkadaşınız tarafından ücretsiz melodi ücretsiz kontör kazandınız şeklinde.çok saçma olacak belki ama bu mailin gönderilmesindeki amaç nedir.ben virüs gönderilebileceğini düşünüyorum ama masum reklam içerikli maillerde olabilr bilginiz varsa lütfen yardımcı olur musunuz.şimdiden tşk ederim
Evet banada geliyor bedava mjs kazandınız felan filan diye ama direk siliyorum öyle mailleri babam bile göndermis olsa silerim :=)
mail msnim de ekli olan kişilerden geliyor.genelde bu kişilerin; bana gelen maillerden haberi yok.işin garip tarafı bu.birincisi üye olduğu site kişinin adres defterini alanına aktarıyor ve mail gönderiyor.ama maili sitenin gönderdiğini sonradan anladım.ikincisi mail sadece adres defterinde sildiği kişilere geliyor .araştırdım en fazla bu kadarını öğrenebildim.ama neden. bu ne anlama geliyor.az biraz paranoyaklık başladı bende:(lütfen yardımmm:)
evet bendede var spamla gitsin :)
karakan senin ki daha da ilginç.gelen maillere kesinlikle cvp vermeyin arkadaşlar ,karavana atılmış olabilir,ama maile cvp verince adresimizi doğrulamış oluyoruz ve bu sefer gerçekten reklam içerikli mail yağmuruna tutulursunuz :)ben kendimden biliyorum:):P
verdiğiniz linkteki siteden spybot dowloand etmek güvenlimdir. eğer kötü yazılımlar bulunursa ne yapılacaktır. program otomatikman bu programları siliyor mu?
bana yardım edermisin her şeyi denedim olmadı ad-awarenin spy virüsü ilgili programınıı denedim olmadı
ben anlamadım bu işi spyware ne virüs mü. ne tür zararları var .
slm bnm pc de bı virüs var doayayı kopyala dedığım zaman pc kıtlenıyo bunu engelleyecek bı vurus programı ıstıyorum yardımcı olurmusunuz lutfen ACIIIIIIIL
Bilginiz paylaştığınız için sağolun bana da o tür msjlar geliyor ama hiç dikkate almamıştım.

Yukarı Git