Belirlediğimiz Süredeki Verileri Listelemek

MySQL veritabanına yeni başlayan arkadaşlar son kayıttan bir hafta önce yada bir ay önceki verileri listelemenin ne kadar uğraştırıcı olduğunu bilirler.

MySQL veritabanına yeni başlayan arkadaşlar son kayıttan bir hafta önce yada bir ay önceki verileri listelemenin ne kadar uğraştırıcı birşey olduğunu bilirler.

Bu derste son kayıt tarihinden geriye kendi belirlediğimiz süre içerisindeki verileri listelemeyi göreceksiniz. Örnek SQL sorgusu şu şekildedir:


SELECT * FROM tablo WHERE tarih >= DATE_SUB(CURDATE(),INTERVAL 7 DAY) ORDER BY hitSorguda gördüğünüz CURDATE() şu an bulunduğunuz tarihi temsil etmektedir. INTERVAL ise aşağıdaki değerleri alabilmektedir


HOUR

DAY

MONTH

YEAREğer 2 ay öncesine ait verileri listelemek istiyorsanız;

SELECT * FROM tablo WHERE tarih >= DATE_SUB(CURDATE(),INTERVAL 2 MONTH) ORDER BY hit


şeklinde sorgu işinizi görecektir.

CURDATE() yerine istediğiniz bir tarihi ("Y-m-d") formatına uyarak girmenizde mümkündür.
  • Etiketler;
Abdullah Tekin
PHP, Ajax ve JQuery'e son derece hakim bir programcı olarak bazı firma ve kuruluşlara aşağıdaki konular dahilinde freelance olarak hizmet veriyor: - Daima web standartlarını, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve güvenlik önlemlerini içeren projeler gerçekleştirmek, - Tasarımı yapılmış web sitelerini kusursuz bir şekilde web'e uyarlamak, - Özgün ve kodları kendisi tarafından yazılabilen PHP+Jquery+Ajax destekli modüller hazırlamak - Web stratejileri oluşturulması, - Web dahilinde sistemler kurmak, - Kontrol panelleri hazırlamak, - Hızlı, kullanılabilir, erişilir ve güvenliği üst düzeyde olabilecek web siteleri alt yapısını oluşturmak. İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Haber Sistemi, E-Ticaret ve Okul Yönetim projelerini içine alan PHP konusundaki birikimlerini burada Sanalkurs.net üyelerine aktarıyor ve aynı zamanda Sanalkurs'un yazılım altyapısını şu an en üst düzeye taşımak için gece gündüz kodlarla boğuşuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

teşekkürler. çok işime yaradı
çok güzel ellerine sağlık abim
MRB YA VİSUAL BASİCTE EKRAN KORUYUCU ÖRNEÐİNİZ WARMI AMA ÇALIŞAN BİŞE İSTİORUM
Woow teşekkürler:)

Yukarı Git