Belgelerinizdeki Kelimelerin Altı Neden Çizgili Görünüyor?

Belgelerinizde çalışırken bazı kelimelerin altı çizili görünür. Eğer siz kelimeyi altı çizili bir şekilde belirlemedinizse sebepleri için bu yazıya bir göz atın.

Belgelerinizde çalışırken bazı kelimelerin altı çizili görünür. Eğer siz kelimeyi altı çizili bir şekilde belirlemedinizse sebepleri aşağıdakilerden biridir:

Kırmızı veya yeşil dalgalı alt çizgiler
Kırmızı çizgiler size, kelimenizin sözlükte bulunmayan bir kelime olduğunu gösterir. O kelimenin üzerine tıklayarak eğer yazılışının doğru olduğuna eminseniz “Sözlüğe Ekle” diyerek kaldırabilirsiniz. Sözlüğe eklenmesini istemiyorsanız “Yok say” diyebilirsiniz.

Yeşil çizgiler ise, size kelime doğru bile olsa öneriler, daha düzgün ifadeler önerir. Mesela, cümle eksik, falan kelime yerine falan kelime kullanabilirsiniz (örneğin, link yerine köprü kullanın) ikazları gibi.E-posta başlığında kırmızı dalgalı alt çizgiler
Word, e-posta başlığındaki isimleri otomatik olarak Adres Defteri içindeki isimlere göre denetler. Yazdığınız isim ile eşleşen çok sayıda isim bulunursa, ismin altında, bir isim seçmeniz gerektiğini belirten kırmızı dalgalı bir alt çizgi görünür.

Mavi dalgalı alt çizgiler
Word muhtemel tutarsız biçimlendirme durumlarını göstermek için mavi dalgalı alt çizgileri kullanır.

Mavi alt çizgiler
Link (köprü) olan kelimeler mavidir ve linkten sonra otomatik olarak altları mavi ile çizilecektir.Mor veya diğer renkte alt çizgiler
Word’te iken tıklanan bir link mor renkte altı çizili görünecektir.

  • Etiketler;
Siraceddin El
1999 yılından bu yana web tasarımcı olarak yurt içinde ve yurt dışında sayısız projede yer aldı. 2002 yılında Sanalkurs.net'i kuran ekiptendir. Etkinlik.com.tr'nin de kurucularındandır. Girişimci, tasarımcı ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Bilgilerinizden Faydalandığımız için teşekkür ederiz...

Yukarı Git