Basit Buton Yapımı

Bu dersimizde photoshopta Basit bir buton yapmayı öğretmeye çalışacağım

Marhaba Arkadaşlar

Bu dersimizde çoğunlukla gradient overlay'ı kullanarak buton yapmayı göstereceğim.150*100 boyutlarında bir sayfa açtım gösterme amaçlı.Arkaplanı beyaza boyadım.Yaptığım butonda kullanılacak gradient presets leri yükleyiniz.Ben onları upload ettim.


Buradan İndirebilirsiniz.

İndirdiğiniz bu dosyayı C:Program FilesAdobeAdobe Photoshop CS2PresetsGradients içine atıyorsunuz.

"Gradient dosyasını nasıl load edeceğiniz önceki derslerimde açıklamıştım kısa yoldan üzeridnen geçeyim...
Blending options daki gradient overlay a tıklıyorsunuz.Karşınıza çıkan renk kutucuğuna tıkladığınızda karşınıza renk kutucukları çıkacaktır.Sağ kenarda load tuşuyla eklediğniz dosyayı seçiniz."

Bütün işlemler bittikten sonra.Yeni layer açıyorsunuz.Buton boyutunu seçip içini herhangi bir renge boyuyorsunuz.Ben rectangular tool ile çizdiğim butonu Sellect/modify/Smooth ile herhangi bir değerle butonun kenarlarını oval yaptım.
Boyadığınız buton layerine sağ tıklayıp blending options diyorsunuz.Ordan Gradient overlay diyorsunuz.Gradient yazısının yanındaki renk kutucuğuna tıklıyorsunuz.Karşınıza çıkan sayfada yazan load kısmıyla gradienti yüklemiştiniz.Eklediğim gradienti seçiyorum.Ordan butonum için uygulayacağım.Vereceğim Rengi seçtim Görünüm:Birkaç effect verdim + olarak.Blending optionsda Stroke ile siyah bir çizgi çektim kenarlarına.Birazda gölge verdim.Sonuç..

  • Etiketler;
Emir Topaloğlu
Blog yazarı, Eleştiri Yazarı, Sosyal Platform Uzmanı
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

ders verme sen ya, çok komik oluyo :)
hiçbir dersim senin kadar komik olmadı tşkr :)
ellerinize sağlık:D
ellerinize sağlık:D
Yeni başlayanlar için oldukça güzel bir ders fakat gradient presets diye upload ettiğiniz dosya bir styles dosyası. bu yüzden de bahsettiğniz alanda kullanılamıyor. Bununla ilgili düzeltme yapabilirseniz sevinirim.
Yeni başlayanlar için oldukça güzel bir ders fakat gradient presets diye upload ettiğiniz dosya bir styles dosyası. bu yüzden de bahsettiğniz alanda kullanılamıyor. Bununla ilgili düzeltme yapabilirseniz sevinirim.
ya ben bunları yapamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz:agla:
muazzezcetinkaya ben burda yaptıklarımı aynen uyguluyorum da anlatıyorum ;) Yunnus : anlamadığın yapamadığın yeri söylersen anlatırım
dosya grd değil asl

Yukarı Git