Ateş yüzüğü yapalım

Alev alev yanan bir yüzük yapmaya ne dersiniz? Öyleyse buyrun bize takılın.

Alev alev yanan bir yüzük yapmaya ne dersiniz? Öyleyse buyrun bize takılın.

Adım 1.
Yeni bir döküman açın, 300x300 boyutunda olsun. Arka planını siyah yapın. Çok kolay bir çalışma olacak, fazla zorlanmayacaksınız.

Adım 2.
Eliptical Marquee (Dairesel seçim) aracını alın, sahne üzerinde dairesel bir seçim oluşuturun. Shift'e basılı tutarak oluşturursanız tam bir daire olacaktır. Oluşturduğunuz seçimin içine beyaz dolgu yapın, başka açık bir renk de kullanabilirsiniz, ben beyaz kullanıyorum.Adım 3.
Daireniz hala seçili iken Select > Modify > Contract menüsüne gidin ve contract ayarını 10 px yapın. Ortadaki daireyi kaldırmak için delete tuşuna basın.Adım 4.
Seçimi iptal etmek için Ctrl + D'ye basın. Daireye bir rüzgar efekti ekleyin : Filter > Stylize > Wind. Metot olarak Blast'ı seçin.Adım 5.
Layer'i çevirin: Edit > Transform > Rotate 90 ° CCW.Adım 6.
Smudge aracını seçin ve rüzgarın yönü üzerine vuruşlar yapmaya başlayın. Strengh ayarı %55 olsun ve 9-20 boyutlarında soft fırça kullanın. Bunun gibi bir sonuç elde etmeniz gerekiyor. Şimdi layer'i çoğaltın (duplicate).Adım 7.
Şu yolu izleyin: Layer > New Adjustment Layer > Hue/Saturation. Önceki layer ile grup yapın. Opacity ayarını %75 yapın ve enter'a basın. Colorize kutusunu kontrol edin. Ayarlar: Hue: 30, Saturation 75, Lightness -50. Hue layerini darken'a ayarlayın.Adım 8.
LAyer'in kopyasını seçin ve üste taşıyın. Blending ayarını overlay yapın. Çalışmamız burada tamamlandı. Siz rengi dağıtmak için biraz siyah dokunuşlar yapabilirsiniz ve ayrıca biraz doku ekleyebilirsiniz. Bu size kalmış.

  • Etiketler;
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

ya benimki öle olmuyoooo:agla: neden olabilir:sasir::hayret:
yaaaa biri yardım etsin lüütfennnn:agla:
hazal tam olarak nerde takılıyorsun
çok harıka oldu eline sağlık
resim linklerinin güncellenmesi gerekli

Yukarı Git