Arkaplan Sabitleme

Bir örneğini sitemiz için yapmış olduğum, çakılı arkaplanın nasıl olduğunu görelim.

Bir örneğini sitemiz için yapmış olduğum, sağ taraftaki çakılı arkaplanın nasıl olduğuna dair çok soru alıyorum. Cevap basit. 2 satır CSS kodu ile bunu halletmek mümkün. İşte kodlar:


<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

<head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-9" />

<title>ARKAPLAN SABİTLEMEK</title>

<style type="text/css">

<!--

body {

    background-image: url("arkaplandosyasi.jpg");

    background-attachment: fixed;

    margin: 0px;

}

-->

</style>

</head><body>

<table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">

  <tr>

    <td width="770" valign="top"><p>&nbsp;</p>

    <p>&nbsp;</p>

    <p>&nbsp;</p>

    <h2 align="center">TASARIM BURAYA</h2>

    <p>&nbsp;</p>

    <p>&nbsp;</p>

    <p>&nbsp;</p>

    <p>&nbsp;</p></td>

    <td>&nbsp;</td>

  </tr>

</table>

</body>

</html>


  • Etiketler;
Abdullah Tekin
PHP, Ajax ve JQuery'e son derece hakim bir programcı olarak bazı firma ve kuruluşlara aşağıdaki konular dahilinde freelance olarak hizmet veriyor: - Daima web standartlarını, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve güvenlik önlemlerini içeren projeler gerçekleştirmek, - Tasarımı yapılmış web sitelerini kusursuz bir şekilde web'e uyarlamak, - Özgün ve kodları kendisi tarafından yazılabilen PHP+Jquery+Ajax destekli modüller hazırlamak - Web stratejileri oluşturulması, - Web dahilinde sistemler kurmak, - Kontrol panelleri hazırlamak, - Hızlı, kullanılabilir, erişilir ve güvenliği üst düzeyde olabilecek web siteleri alt yapısını oluşturmak. İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Haber Sistemi, E-Ticaret ve Okul Yönetim projelerini içine alan PHP konusundaki birikimlerini burada Sanalkurs.net üyelerine aktarıyor ve aynı zamanda Sanalkurs'un yazılım altyapısını şu an en üst düzeye taşımak için gece gündüz kodlarla boğuşuyor.
Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor!

Abdullah abicim sağol çok teşekkür ederim...
Hocam bu sitedeki gibi tam sığmıyor ekrana altta, altta bosluk kalıyor.onu ayarlamanın yolu var mı yoksa ben mi yanlıs yapıyorum.
http://www.sanalkurs.net/sanalkurs_custom_bg.jpg Bu arkaplana göre kendin ayarlama yapabilirsin. Kolay gelsin.
ben kodu denedim ama bu site gibi olmadı bi yardımcı olabilirmisin acaba :D
background-attachment: fixed; tam olarak ne işi yarıyor
sağol işe yara birşey
bym.ulku background-attachment:fixed; komutu arkaplanın sabit kalmasını sağlayan komut.fixed bağla,sabitle anlamına gelir. background-image:url("alix.jpg"); bu satır ise sayfanın zemininde hangi resim olacağını atamak içindir...
dersler hiç bir sitede olmadığı kadar çeşitli. çok yararlanıyoruz, ellerinize sağlık ama api'nin dediği gibi ben de denediğimde bu sitedeki gibi durmadı, altında sayfa boyunca upuzun bir kırmızı alan oluştu. acemileri de düşünerek biraz daha açıklayıcı anlatamazmısınız? lütfen :kirp:
bir türlü olmuyor :uzul: <head> etiketinden sonra gerekenleri yapıyorum ama resim sabitlenmiyor. bu yerel css, harici olarak denesem olurmu acaba?
Kodlar zaten çalışıyordu arkadaşlar. Şimdi daha anlaşılır bir şekilde düzenleme yaptım ve örnek uygulama dosyasınıda indirebilirsiniz. http://rapidshare.com/files/66925835/arkaplansabitle.rar
abı sayfada kullandıgım yazı stıllerı ve dıger css ler yok oluyor bunun nedenı nedır acaaba
hocam pekii bu sayfayı yaptıkk kenardaki alanı reklam alanı olarak kullanacaz bunun için o kenardaki resme nasıl link verecezz acill
Hocam emeğine sağlık
Firefox ta çıkmıyor bu neden acaba :S
Çok güzel bir ders olmuş teşekkürler...
teşekkürler bu siteden çok yararlanıyorum ama bu css leri videolu olarak dreamweaverda gösterseniz çok daha güzel olur...yinede herşey için teşekkürler :D:gul:
ikiyıl geri kalmışım:) kaynak dosyada silinmiş yinede emeğinize sağlık ..

Yukarı Git